„Kontra: Operacja świt” Sezon 1 na DVD już 7 września

Wybuchowa ekranizacja bestsellerowej powieści Chrisa Ryana. Emocjonujący serial akcji okrzyknięty przez krytyków telewizyjną „Szklaną pułapką”! Jedna z najdroższych produkcji w historii brytyjskiej telewizji!
kontra otw.jpg


TYLKO DLA ORŁÓW
Chris Ryan jest byłym żołnierzem elitarnych oddziałów SAS oraz jednym z najpoczytniejszych pisarzy brytyjskich, którego kolejne powieści nie znikają z list bestsellerów. Zrealizowany na ich podstawie serial „Kontra: Operacja świt” to trzymająca w napięciu opowieść o kulisach pracy brytyjskiego wywiadu, gdzie nikomu nie można ufać i nikt nie jest tym, kim wydaje się być. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem telewizyjna superprodukcja debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 7 września!

„Kontra: Operacja świt” to opowieść o Sekcji 20 – elitarnej jednostce działającej w ramach brytyjskiego wywiadu MI6, której członkowie walczą z terrorystami na całym świecie. Serial składa się z 10 odcinków opowiadających 5 historii (każda zamyka się w dwóch odcinkach). Bohaterami wszystkich są antyterrorysta sierżant Michael Stonebridge (Philip Winchester) oraz Amerykanin Damien Scott (Sullivan Stapleton), były żołnierz elitarnej jednostki Delta Force.
kontra srodek.jpg
Akcja pierwszej historii opowiada o pierwszym spotkaniu Stonebridge’a i Scotta, którzy zostają zaangażowani w akcję poszukiwania porwanego przez pakistańskich terrorystów agenta Johna Portera (Richard Armitage). Niestety, zanim wyprawa ratunkowa dochodzi do skutku Porter zostaje zamordowany. Przed śmiercią udaje mu się jednak przekazać zaszyfrowaną wiadomość z informacją o miejscu pobytu porywaczy. Stonebridge i Scott udają się do Indii, gdzie mają ukrywać się zabójcy Portera. Niestety, na miejscu nic nie pójdzie tak jak powinno...

Akcja drugiej historii rozgrywa się w Cape Town w Południowej Afryce, dokąd agenci wyruszają w poszukiwaniu Daniela Connelly’ego (Liam Cunningham) – byłego członka Irlandzkiej Armii Republikańskiej sympatyzującego z pakistańskim terrorystą Latifem. Na miejscu zdobywają niezwykle ważne informacje na temat broni chemicznej.

W trzeciej historii bohaterowie spotykają Geralda Crawforda (Iain Glen) – byłego członka brytyjskiej piechoty morskiej, a obecnie międzynarodowego handlarza bronią podejrzewanego o interesy z Latifem. Podczas przesłuchania Crawforda agenci dowiadują się, że ten faktycznie ma broń dla pakistańskiego terrorysty, ale nie chce mu jej sprzedać tylko wymienić na porwaną córkę (Laura Haddock). Stonebriodge i Scott oferują swoją pomoc handlarzowi pod warunkiem, że ten podzieli się z nimi informacjami na temat miejsca pobytu Latifa.

Po akcji z Crawfordem agenci MI6 wyjeżdżają do Kosowa, gdzie albański terrorysta i handlarz organami Hassani (Mel Raido) uprowadził pięcioro urzędników Unii Europejskiej. Hassani domaga się uwolnienia z więzienia członka swojej rodziny, na co – nieoczekiwanie – szefowa Sekcji 20 pułkownik Amanda Mealing (Eleanor Grant) wyraża zgodę, chcąc w ten sposób uratować życie znajdującego się wśród porwanych agenta MI6 John Allen (Adrian Rawlins). Niestety, podczas wymiany dochodzi do strzelaniny, a Stonebridge i Scott zostają zakładnikami Hassaniego.

Akcja ostatniej z historii rozgrywa się w Czeczenii, gdzie Stonebridge i Scott nie tylko trafiają na trop Latifa, ale również odkrywają jego tajne laboratoria oraz dowiadują się, że terrorysta swój kolejny zamach planuje zorganizować podczas Światowego Szczytu ONZ w Budapeszcie. Ostateczna konfrontacja jest bliska, ale jej wynik trudny do przewidzenia...

 „Kontra: Operacja świt” to zrealizowany z niezwykłym rozmachem serial sensacyjny opowiadający o kulisach pracy brytyjskiego wywiadu, gdzie nikomu nie można ufać i nikt nie jest tym, kim wydaje się być. Produkcja powstała na podstawie powieści Chrisa Ryana – byłego członka elitarnych oddziałów SAS a obecnie jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy. Za produkcję odpowiedzialne są amerykańska telewizja Cinemax oraz brytyjska stacja Sky Broadcasting Limited.Dodał(a): ckm.pl Środa 05.09.2012