Koniec zabawy. Policja prosi przestępców o zawieszenie działalności

Wszyscy siedzą w domach, a więc i przestępcy powinni się do tego stosować – tak uważa Polska Policja. Na jej oficjalnym profilu na Facebooku pojawił się post z prośbą skierowaną do złoczyńców.


Policjanci w związku z epidemią mają pełne ręce roboty. Żeby mogli rozprawić się z koronawirusem i pomóc osobom zarażonym, muszą mieć głowy wolne od innych problemów. Z tego względu na profilu Polskiej Policji pojawił się apel “o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania”.

ZOBACZ TEŻ: ISIS ma zalecenia dla terrorystów w związku z koronawirusem

I nie ma co się dziwić, bo policjanci w obliczu pandemii muszą regularnie sprawdzać, czy kwarantanna u osób z podejrzeniem koronawirusa przebiega zgodnie z planem. Muszą także legitymować uczniów, którzy zamiast siedzieć w domu i się uczyć, zrobili sobie dwa tygodnie dodatkowych ferii i jak gdyby nigdy nic spacerują w grupach po mieście.

Co ciekawe nie tylko Polska Policja zachęca przestępców do pozostania w domach. Podobną akcję urządzili funkcjonariusze w USA.


Oczywiście wstrzymanie się z działalnością przestępczą ma potrwać do odwołania, czyli zapewne do momentu opanowania sytuacji i końca kwarantanny. Policjanci podkreślają, że docenią współpracę ze strony kryminalistów i zapewniają, że po tym okresie będzie kontynuować zabawę w policjantów i złodziei.

ZOBACZ TEŻ: Mniej kontroli trzeźwości kierowców. Winny oczywiście… koronawirus


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Środa 18.03.2020