Koniec Newsweeka!

Dziś w Stanach Zjednoczonych wydano ostatni w historii drukowany egzemplarz tygodnika „Newsweek”. Teraz będzie wydawany jedynie w wersji elektronicznej
koniec newsweeka


„Newsweek” to gazeta wydawana w USA od 1933 roku. Był drugi pod kątem ilości sprzedanych egzemplarzy, zaraz po magazynie „Time”. W tym roku coraz bliżej jest do spełnienia się najczarniejszego snu wydawców prasy – odejścia druku do lamusa.

Problemem jest brak chętnych reklamodawców do ogłaszania się w „Newsweeku”, a to sprawia, że wydawanie gazety staje się nieopłacalne. Bowiem kwota ze sprzedaży samego pisma nie jest wystarczająca, by zapewnić redakcji funkcjonowanie. Stąd tak istotna rola reklam, na które dość często narzekamy – zarówno w druku jak i internecie.

Znamienna jest okładka „Newsweeka” kończącego erę papieru w historii tego tytułu. Prezentuje ona budynek wydawnictwa w Nowym Jorku z tagiem hash, czyli hasłem, po którym wyszukuje się interesujących tematów w elektronicznych mediach społecznościowych. Brzmi on „last print issue”, czyli ostatni drukowany numer.

Redakcja nie znika jednak całkowicie. Od 2013 roku magazyn będzie wydawany w formie elektronicznej. „Newsweek Global” to nowy tytuł tego opiniotwórczego tygodnika, który w tej postaci będzie sprzedawany na całym świecie.

Newsweek.jpg

Dodał(a): gianni Poniedziałek 24.12.2012