Konferencja Apple – bez rewolucji

W poniedziałek 21 marca odbyła się długo wyczekiwana konferencja Apple. Nadzieje były duże, jednak tym razem gigant z Cupertino zawiódł wielu swoich fanów, nie prezentując w zasadzie nic rewolucyjnego.
RTEmagicC_iPhone_SE_2a.jpg.jpg

Naturalnie gwiazdą konferencji był nowy iPhone, oznaczony symbolem SE. Niestety tutaj mamy do czynienia z lekkim rozczarowaniem. Może nie tyle rozczarowaniem, bo nowy iPhone jest taki, jak zapowiadało Apple, jednak fani amerykańskiego giganta najprawdopodobniej spodziewali się jednak prawdziwej bomby.

Nowy iPhone
Tymczasem nowy SE wyglądem bardzo przypomina poprzednie generacje iPhone’a, zwłaszcza popularną „piątkę”. Wyposażony jest w mniejszy, 4-calowy ekran Retina, pozbawiony jednak znanej z modeli 6S i 6S Plus funkcji 3D Touch. Naturalnie najnowszy iPhone posiada najbardziej zaawansowane podzespoły Apple, wykorzystane w modelu 6S, tzn. 64-bitowy procesor A9. Ponadto gigant z Cupertino ogłosił, że nowy iPhone posiada lepszą baterię, pozwalającą wydłużyć możliwy czas korzystania z urządzenia, a także jeszcze szybszą łączność LTE i WiFi oraz najnowszy Bluetooth 4.2.

RTEmagicC_iPhone_SE_3.jpg.jpg

SE posiada również świetny, 12 megapikselowy aparat wyposażony w technologię iSight, pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości sięgającej 63 megapiksele, a także kamerę, umożliwiającą nagrywanie filmów w rozdzielczości 4k.

RTEmagicC_iPhone_SE.jpg.jpg

Problemem wciąż pozostaje jednak cena, bo o ile w USA najdroższy wariant SE z 64GB pamięci wewnętrznej będzie kosztował 499 USD, o tyle Polacy za ten sam model zapłacą… 2649 złotych. Przedsprzedaż na świecie rusza 24 marca, w Polsce 29 marca, natomiast wysyłka sprzętu w przypadku każdego z krajów to 31 marca.

Nowy iPad
Apple zaprezentowało także nowego iPada Pro, z mniejszym, 9,7-calowym ekranem oraz z jeszcze cieńszą obudową, której grubość wynosi jedynie 6,1 mm. Apple chwali się, że urządzenie to będzie miało najjaśniejszy i odbijający najmniej światła wyświetlacz wśród wszystkich tabletów.

Wyposażone jest w procesor A9X o 64-bitowej architekturze oraz koprocesor M9 i baterię pozwalającą na 10 godzin pracy po naładowaniu jej do pełna.

RTEmagicC_24ebee.jpg.jpg

Użytkownicy nowego iPada będą także mogli korzystać ze znanego z wcześniejszych modeli rysika Apple Pencil. Polska cena urządzenia zaczyna się od kwoty 2999 zł dla wersji 32 GB, a kończy na 4999 złotych dla modelu 256 GB z Wi-Fi + Cellular.

Na koniec zobaczcie też jak wyglądała cała konferencja Apple:


Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 22.03.2016