Kolejny głupi trend. Dziwny zabieg dla mężczyzn

Na rynku pojawiło nowe urządzenie. Producent obiecuje, że dzięki żuciu kawałka plastiku zmieni się kształt żuchwy, zniknie drugi podbródek i poprawi się stan skóry.

trend.jpg


Nie jest nowością fakt, że kobiety są gotowe zrobić wiele, żeby osiągnąć wymarzony wygląd. Wystarczy odpowiednia ilość gotówki i można dobrowolnie zmieniać kształt twarzy. Następnie należy wszystkim mówić, że olbrzymie usta i nienaturalne policzki są efektem diety zmieniającej rysy. I można zgarniać lajki.

Wśród internetowych gwiazd i gwiazdeczek zapanowała moda na wyraźnie zarysowaną linię szczęki. Nie takie rzeczy już widzieliśmy. Nowością jest fakt, że trend jest wyjątkowo popularny wśród mężczyzn.

Jak dowodzą badania, mocno zarysowana żuchwa – obok szerokiej brody i wyraźnego łuku brwiowego - jest jedną z oznak wysokiego poziomu testosteronu. To nie mogło umknąć producentom wszelkiego rodzaju gadżetów i tym sposobem pojawiły się specjalne piłeczki, których codzienne żucie ma sprawić, że szczeka stanie się wyraźnie szersza, a twarz nabierze męskiego wyglądu. 

Oprócz zmiany kształtu żuchwy, producent obiecuje, że zniknie drugi podbródek i poprawi się stan skóry. Do każdego zestawu dołączona jest obszerna instrukcja wyjaśniająca, jak powinien wyglądać właściwie przeprowadzony trening.

W związku z tym, że gumowe kulki mające odmienić wygląd twarzy cieszą się wyjątkową popularnością, głos w sprawie postanowili zabrać stomatolodzy. Zdaniem specjalistów trening mięśni żuchwy może je powiększyć jedynie w nieznacznym stopniu, natomiast efekty uboczne znacznie przewyższają korzyści kontrowersyjnej terapii. 


Lekarze zauważają, że twardość piłeczki ma fatalny wpływ na zęby, które mogą się złamać lub ukruszyć. I zamiast wymarzonej twarzy, amatorzy szerokiej szczęki otrzymają bezzębny uśmiech. Ponadto codzienne żucie gumowego materiału prowadzi do zniszczenia stawów i może powodować bóle głowy i twarzy. Zresztą umówmy się – koleś z piłką w ustach naprawdę nie wygląda dobrze. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 04.10.2019