Kolejny atak na Facebooku – uwaga na złośliwe wiadomości

To już nie pierwszy raz, gdy poprzez Facebooka rozchodzą się złośliwe wiadomości, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Uważajcie, bo bardzo łatwo paść ofiarą oszustwa.

iStock-673437088.jpg


O nowym zagrożeniu na Facebooku poinformował portal Niebezpiecznik.pl. Według serwisu nowe zagrożenie jest bardzo zwodnicze, bo złośliwe wiadomości pochodzą pozornie od znajomych ofiary. Mechanizm działania oszustwa jest bardzo prosty.

Hakerzy najpierw włamują się na konta prawdziwych użytkowników i za ich pośrednictwem rozsyłają fałszywe wiadomości do znajomych swoich ofiar. Wiadomości z reguły zawierają link i informację o tym, że ktoś przerobił fotki ofiary oszustów i można je zobaczyć pod wspomnianym linkiem. Kliknięcie w niego przekierowuje zaś na stronę internetową, która w zamian za rzekome zobaczenie zdjęć, prosi o numer telefonu lub podanie hasła na Fejsa.

fb-scam-415x600.jpg
Oczywiście pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Po podaniu numeru telefonu na urządzenie ofiary wysyłany jest pin, który po wpisaniu na stronę włącza płatną usługę SMS Premium. Ta, rzecz jasna, kosztuje krocie. O skutkach zhackowania konta na Fejsie chyba nie musimy wam pisać.

Zdjęcia_na_osi_czasu-2-600x383.jpg

Dobra wiadomość jest taka, że samo kliknięcie w link nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Jeśli jednak się nie nabierzecie, nie olewajcie sprawy. Poinformujcie swojego znajomego, od którego dostaliście złośliwą wiadomość, o tym że prawdopodobnie ktoś włamał się na jego konto. Zróbcie to jednak telefonicznie lub przez SMS. Hakerzy mogą bowiem usuwać wasze wiadomości z Messengera i Facebooka. 

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ GAMERKI:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 09.01.2018