Kolejna liga gentlemanów

Jak podrywać, pić i zwalczać kaca w oldskulowym stylu? Przeczytaj nasz materiał, a dowiesz się, jak robili to twoi przodkowie

podryw2.jpg

Jeśli chciałbyś opanować sztukę podrywu oraz zrywania w powalająco olskulowym stylu, polecamy garść porad opracowanych na podstawie wydanej w 1903 r. książki „Przewodnik zakochanych, czyli jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet” M.A. Zawadzkiego


1. W obecności kobiety czuj się pewnie, bo mężczyzna nigdy nie powinien zapominać o swojej przewadze umysłowej i fizycznej wobec niej. Ale wybierz niewiastę, która ma choć odrobinę wrodzonej inteligencji oraz wykształcenia.


2. Nigdy nie lokuj uczuć u pań, które nigdy nie będą dobrymi żonami i matkami, m.in. u artystek oraz aktorek. Obiekt westchnień musi mieć nienaganną przeszłość i to właśnie nam oddać wianek. Jakiekolwiek błędy młodości plamią ją na zawsze i prędzej czy później zemszczą się na związku. Ale nie śpiesz się z ożenkiem, korzystaj ile możesz z młodości, jeśli wiesz, o czym mowa.


3. Zabronione jest podrywanie nieznajomej na ulicy. Wykaż się taktem oraz kulturą osobistą i najpierw dotrzyj do znajomych kobiety. Będziesz mógł wypytać ich o jej charakter, status rodzinny oraz – co bardzo istotne – majątkowy.


4. Pamiętaj: zjednanie rodziców wybranki jest ważniejsze, niż jej samej! Przekonaj do siebie zwłaszcza ojca panny, mówiąc mu szczerze o swych zamiarach i sytuacji materialnej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy masz duże długi – te możesz przemilczeć, chyba, że przyszły teść będzie mocno drążył temat.


5. Jeszcze surowiej zakazane są kontakty cielesne z oblubienicą. Wszystko, od przypadkowego trącania kolanami lub przydeptywania pantofelków, po „wszelkie manipulacye z rękami pod obrusem” są niedopuszczalne.


6. Absolutnie nigdy nie sponsoruj wybrance serca zakupów! Ewentualnie możesz pożyczyć jej w sklepie pieniądze, lecz później domagaj się ich zwrotu. Przyjemność płacenia będziesz miał po ślubie.


7. A kwestia zerwania? Najlepiej przeprowadzić je listownie (unikniesz niepotrzebnych scen), a następnie byłą całkowicie wykreśl z pamięci. Unikaj miejsc, w których ona przebywa albo wyjedź. I tyle.


8. Na randce kontroluj ilość konsumowanego alkoholu. Odór spirytualjów nie sprawi, że dama cię pokocha i uzna za mężczyznę odpowiedzialnego. Dodatkowo stan upojenia skłania do frywolności, poruszania tematyki erotycznej, a tej, aż do nocy poślubnej, gentleman absolutnie nigdy nie może podejmować przy ukochanej.

podryw.jpg


Zdarzyło ci się jednak wypić zbyt dużo? Przeczytaj, jak drzewniej dbał o siebie mężczyzna zmęczony kacem:

Ptasia siła

Ten pradawny, mocno niesmaczny patent polegał na wypiciu surowego jaja sowy i zagryzieniu go… smażonym kanarkiem.


Nowonarodzony marynarz

Kilka kęsów surowego węgorza w połączeniu z garścią gorzkich migdałów – czy twój kac jest aż tak straszny, abyś przekonał się do tej metody?


Ostryga preriowa

Usiądź, zanim przeczytasz o tym sposobie. To połączenie surowego żółtka jajecznego, solidnej porcji sosów Tabasco i Worcester, octu, soli i pieprzu.


Biała piana

Antykacowy hit sprzed wielu lat, polegający na wstrząśnięciu butelki z Coca–Colą i wstrzeleniu jej zawartości do szklanki z zimnym mlekiem.


Rasputin

Zmieszaj 50 ml wódki, 100 ml soku z małży oraz oliwki nadziewane anchois, wypij duszkem.


Nieborak

Gin, brandy i sok cytrynowy w tych samych proporcjach, z dodatkiem kilku kropel gorzkiej wódki, piwa imbirowego oraz świeżych liści mięty.


Psi włos

50 ml whisky, łyżka śmietany kremówki, łyżka miodu plus kilka kosetk lodu.


Eddie Condon

Receptura tego antykacowego drinka, nazwanego od jego twórcy, urodzonego na początku XX w. jazzmana, jest prosta i brzmi: wypij sok z jednego litra whisky.

podryw4.jpg


Materiał pierwotnie ukazał się w miesięczniku CKM.


Dodał(a): Michał Jośko Piątek 25.08.2017