Kobiety są szczęśliwsze w związkach z brzydszymi facetami

Jeśli miałeś pecha i nie urodziłeś się z twarzą Ryana Goslinga, przez co całe życie martwisz się, że twoje partnerki nie będą wystarczająco zadowolone ze związku z tobą, to przestań. Badania pokazują bowiem, że kobiety są szczęśliwsze z mniej atrakcyjnymi facetami.

Generalnie rzecz biorąc bycie ciachem bardzo ułatwia nawiązywanie relacji damsko-męskich. Wiadomo przecież, że dziewczyna będzie bardziej skora do rozpoczęcia przypadkowej gadki z przystojnym, niż z wizualnie dyskusyjnym, gościem. Jednak o ile bycie tym pierwszym ułatwia nawiązanie kontaktu, o tyle niegrzeszenie urodą sprzyja utrzymaniu szczęścia i spokoju kiedy już wejdziecie w związek.

Potwierdza to badanie naukowców z Uniwersytetu na Florydzie. Ocenili oni atrakcyjność 113 amerykańskich par i przy okazji wręczyli im ankiety dotyczące ich zaangażowania w różne kwestie dotyczące związku.

Jajogłowi odkryli dwie rzeczy. Po pierwsze, faceci, którzy byli wizualnie dyskusyjni i brzydsi od swoich partnerek, wykazywali zdecydowanie większą chęć, by ustępować swoim drugim połówkom np. podczas kłótni, a także czuli większą presję, by o siebie nieustannie dbać.

Po drugie, przystojny partner sprawiał, że to z kolei kobiety czuły większą presję, by wciąż wyglądać seksownie, przez co cierpiała ogólna stabilność związku i szczęście. Więc o ile bardziej opłaca się być przystojniakiem w trakcie podrywu, o tyle w związku zdecydowanie lepiej być brzydszym. No bo w końcu jeśli kobieta jest szczęśliwa i czuje się atrakcyjna, to i związek jest szczęśliwy. Facet sobie jakoś poradzi.


PRZY TEJ DZIEWCZYNIE KAŻDY FACET CZUŁBY SIĘ BRZYDSZYDodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 13.09.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)