Klasyczny, nowoczesny, a może smartwatch? Przeglądamy modne męskie zegarki

Zegarek to jeden z podstawowych elementów męskiej biżuterii, dlatego przed podjęciem decyzji, który model będzie dla nas najbardziej odpowiedni, trzeba się dobrze zastanowić.

farin-sadiq-71172-unsplash.jpg

Czasomierz powinien przede wszystkim pasować do naszego stylu i wizerunku, ale też służyć nam jak najdłużej. Na szczęście nie musimy się ograniczać do jednego modelu, ale możemy sukcesywnie poszerzać swoją kolekcję zegarków o kolejne egzemplarze, które będą pasować na każdą okazję.

Zegarek do garnituru

Dobranie odpowiedniego zegarka do formalnego stroju nie należy do najprostszych zadań. Niektórzy panowie uważają, że im większy i bardziej ozdobny zegarek, z koniecznie okazałą błyszczącą bransoletą, tym lepiej. Prawda jest jednak taka, że w przypadku stroju formalnego tego typu zegarki nie są w dobrym guście. W przypadku wyboru odpowiedniego modelu czasomierza, który podkreśli nasz biznesowy wizerunek, powinniśmy się kierować zasadą: w prostocie tkwi siła! Elegancki zegarek  musi być przede wszystkim dobrej jakości. Pasek zdecydowanie powinien być wykonany ze skóry naturalnej, w stonowanym kolorze, czarnym lub brązowym, komponującym się z kolorem tarczy. Koperta naszego zegarka może być wykonana w całości ze złota lub tytanu, warto jednak mieć na uwadze, że jego cena będzie wówczas znacznie wyższa. Można też wybrać tańszy model ze stali pokrytej warstwą złota lub platyny. Tarcza może kontrastować z pozostałymi elementami albo mieć zbliżony do nich odcień i tworzyć harmonijną całość. Pamiętajmy, że zegarek męski musi być przede wszystkim wygodny w noszeniu. Lepiej wybierać więc modele płaskie, które nie będą odznaczały się pod rękawem koszuli i sprawiały nam dyskomfortu. Docenią to również pracownicy biurowi, którzy podczas pracy przy komputerze nie będą musieli zdejmować zegarka.

Codzienny zegarek męski

W przypadku zegarków, które nosimy na co dzień, możemy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa, niż przy wyborze zegarka do stroju formalnego. Pasek może mieć formę nienachlanej bransolety wykonanej np. z tytanu lub ze skóry naturalnej, w bardziej nieformalnym kolorze, np. niebieskim, a nawet czerwonym.

aviator-swiss-made-airacobra-p42.jpg

AVIATOR Swiss Made AIRACOBRA fot. e-zegarek.pl

Zegarek sportowy

Decydując się na zakup zegarka sportowego, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego wytrzymałość, za którą odpowiadają materiały, z których został on wykonany. Używamy go w bardziej wymagających warunkach, takich jak wycieczki górskie, jazda na rowerze, pływanie czy inne, nawet ekstremalne sporty. Pasek zegarka sportowego powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na przetarcia i przebarwienia. Zwróćmy też szczególną uwagę na zapięcie – powinno być ono solidne, by podczas gwałtownych ruchów uniknąć rozpięcia paska i zgubienia zegarka. Tarcza może być wyposażona w tradycyjne wskazówki lub wyświetlacz cyfrowy. Marki specjalizujące się w produkcji zegarków sportowych często wyposażają je w dodatkowe funkcje. Dzięki nim możemy mierzyć przebyty dystans, spalane kalorie, a nawet puls. Zegarek sportowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny i lekki, by zapewnić komfort noszącej go osobie. Jego wygląd i kolorystyka może być zarówno stonowana, jak i bardzo kolorowa. W przypadku zegarka sportowego, który nosimy do strojów nieformalnych, wszystko zależy od naszego gustu oraz dodatkowych funkcji, jakie ma posiadać wybrany przez nas model.

Smartwatch – co to takiego?

Smartwatch, czyli w dosłownym tłumaczeniu „inteligentny zegarek”, to urządzenie, które możemy połączyć z naszym smartfonem za pomocą technologii bluetooth. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do większości aplikacji i funkcji telefonu, bez potrzeby trzymania go w ręku. Możemy np. przeglądać serwisy społecznościowe, odczytywać i wysyłać SMSy oraz wiadomości e-mail, korzystać z komunikatorów typu „Messenger” albo „whatsApp”. Niektóre modele dodatkowo mierzą naszą aktywność fizyczną poprzez sprawdzanie tętna albo ilości wykonanych kroków, odtwarzają muzykę, a nawet pozwalają grać w proste gry. Smartwatch może być wyposażony również w aparat fotograficzny, kalkulator albo aplikację sprawdzającą temperaturę powietrza i pogodę.

Inteligentne zegarki to ciekawe i wygodne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą (lub muszą) być on-line przez cały czas.

Niezależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy, pamiętajmy, że zegarek męski powinien przede wszystkim pasować do charakteru swojego właściciela i podkreślać jego indywidualny styl.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 02.11.2018