Kieszonkowy młynek do ziół

To niepozorne, mieszczące się w kieszeni urządzenie może przechowywać w sobie mielone zioła, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce bez ryzyka ich rozsypania. Oczywiście nie oszukujmy się, że ktoś schowa tam oregano…
pensimple.JPG

PenSimple to całkiem nowy gadżet, który właśnie wchodzi na rynek i jest to nic innego, jak kieszonkowy młynek, służący jednocześnie do przechowywania, mielenia i dozowania odpowiedniej ilości ziół. Piszemy „ziół”, ponieważ naturalnie można w nim przechowywać dowolne sypkie przyprawy wymagające mielenia, jak choćby oregano czy przypuśćmy pieprz, jednak zakładamy, że jeśli czytasz ten tekst, to nie żyjesz na świecie od wczoraj i nie będziesz na tyle naiwny, by sądzić, że ktoś rzeczywiście wykorzysta ów gadżet w ten sposób.

Zresztą, sami twórcy PenSimple specjalnie się nie łudzą i nawet w filmiku promującym ich nowy wynalazek pokazują wprost, że młynek jest doskonałym dozownikiem „pewnej sypkiej substancji”, pozwalającym dokładnie wymierzyć jej porcję na bletce lub w fajce.

Zapewne także palacze skręcanych papierosów powitają takie urządzenie ze sporym entuzjazmem, ponieważ ręczne dozowanie odpowiedniej ilości tytoniu z torebki, może być dość mocno uciążliwe, zwłaszcza np. w bujającym i trzęsącym się autobusie.PenSimple, jak sama nazwa wskazuje, to bardzo proste urządzenie. Wystarczy bowiem nacisnąć i odpowiednio długo przytrzymać jeden przycisk, a urządzenie automatycznie zmieli i wysypie ilość „przyprawy” wedle życzenia użytkownika. Przy okazji jest też całkiem pojemne – można w nim przechowywać od 1 do 3 gramów „ziół” – oraz wygodne – baterię ładuje się przy pomocy zwykłego USB.

Cena? Dość wysoka – 69 dolarów, czyli 265 zł. Ale sądzimy, że wygody nie da się przeliczyć na pieniądze.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. YouTube Piątek 07.10.2016