Kieszonkowa mini-drukarka

Ma średnicę 10,2 cm, czyli mniej więcej tyle, co dłoń. Jest bezprzewodowa i sama przejedzie przez obszar, gdzie ma coś do wydrukowania. Zmieści się też do kieszeni kurtki.
zuta.jpg

ZUtA Pocket Printer to drukarka kieszonkowa dla osób, które wyjeżdżają i w podróży muszą drukować wszelkiego rodzaju umowy, oferty, broszury. Może też być świetnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach lub jeśli korzystasz z drukarki sporadycznie. Nie musisz wtedy organizować miejsca na wielkie pudło, które zazwyczaj zbiera kurz.

To urządzenie możesz schować do walizki czy teczki i zabrać ze sobą w podróż. W domu schowasz je do szuflady i nie będziesz zagracać sobie biurka. Budową przypomina wysoki krązek hokejowy o średnicy 10,2 cm i wysokości 7,5 cm. Waży 350 g.

Jej możliwości nie są może imponujące, ale należy pamiętać o rozmiarach i przeznaczeniu tego urządzenia. Tuszem pokrywa 1 – 1,5 strony na minutę, a jej bateria wystarcza na godzinę pracy. Póki co dostępne są jedynie kartridże z czarno – białą farbą. Jeden wkład wystarcza na wydruk 1 000 stron A4. Jednak urządzenie może pracować na każdym ze standardowych formatów, pod warunkiem, że jest to papier.Komunikacja z urządzeniami sterującymi odbywa się przez Wi-Fi. ZUtA Pocket w prosty sposób obsłużysz za pomocą komputera, laptopa, tabletu i smartfona (kompatybilna z systemami Android, iOS, Windows, OSX). Wystarczy włączyć, wskazać początek obszaru drukowania i zatwierdzić start w aplikacji. Gdy skończy pokrywać tuszem pierwszą stronę, zatrzyma się i poczeka, aż ponownie ustawisz ją w rogu kolejnej pustej kartki.

ZUtA Pocket Printer jest kolejnym projektem zrealizowanym dzięki serwisowi Kickstarter. Projekt w maju 2014 zebrał 511 662 dolary z oczekiwanych 400 000. Najbliższe dostawy planowane są na październik 2015. Kieszonkowa drukarka kosztuje w przedsprzedaży 199 dolarów. Kartridż ma być standardową kasetą używaną w sprzętach HP, więc nie będziesz miał problemu z wymianą.Dodał(a): Paweł Janusz Środa 18.03.2015