Majówka 2018 – to może być naprawdę długi weekend

Początek kwietnia to w zasadzie ostatni moment, by odpowiednio zaplanować długi weekend majowy. A w 2018 roku będzie to długi weekend z prawdziwego zdarzenia. Kiedy on wypada i jak spędzić go w ciekawy sposób? Jesteś we właściwym miejscu, by się tego dowiedzieć.
iStock-870192564.jpg

Majówka to idealny moment tuż przed wakacjami, by trochę przyzwyczaić się do klimatu urlopowego i zrobić drobną rozbiegówkę przed wczasami. Ale żeby dobrze rozplanować ten wypoczynek, trzeba wiedzieć dokładnie, na ile można sobie pozwolić. A w 2018 możesz pozwolić sobie na naprawdę wiele.

Kiedy wypada majówka 2018 i kiedy wziąć urlop

Majówka w 2018 roku przypada bowiem w najlepszym z możliwych układów. 1 maja to wtorek, natomiast 3 maja – czwartek. Jeśli więc twój pracodawca jest łaskawy, to 2 maja również nie będzie ci kazał przychodzić do roboty, więc aby zrobić sobie dziewięciodniowy urlop wystarczy, że weźmiesz dwa dni wolne – poniedziałek 30 kwietnia i piątek 4 maja. I nagle ze smutnych dwóch, góra trzech dni laby robi się ponad tydzień – od 28 kwietnia do 6 maja. A dziewięć pełnych dni urlopu to już nie w kij dmuchał.

Co robić w majówkę

I to już jest okazja, żeby nie tylko pojechać do szwagra na działkę na grilla, ale żeby np. kupić w ostatniej chwili tanie bilety lotnicze i wylecieć za granicę na kilka dni. Albo wsiąść w samochód i po prostu pojechać w góry czy nad morze i odciąć się na trochę od codzienności. Albo przejrzeć ofertę kulturalną miasta, w którym mieszkasz, i nadrobić wszystkie kinowe pozycje.

3 dni urlopu, 9 dni wolnego

Opcji jest multum i tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz te dni. A im wcześniej złożysz wniosek o urlop do szefa, tym większe szanse, że nikt cię nie ubiegnie i będziesz miał okazję na 9-dniowe wakacje za cenę 2-3 wykorzystanych dni urlopowych. Stawka jest wysoka, więc śmigaj do szefa. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 05.04.2018