Katy Perry dokonała „wymuszonego seksualnego aktu” na uczestniku „Idola”

Oto, jaką rzeczywistość udało się wykreować dzięki akcji #metoo.

idol.jpg

O akcji #metoo zostało w ostatnich miesiącach powiedziane i napisane naprawdę wiele. Opinie na jej temat są jednak mocno podzielone – z jednej strony oczywiście bardzo dobrze się stało, że karygodny proceder molestowania seksualnego został nagłośniony i publicznie napiętnowany. Z drugiej zaś… cóż, trochę nam smutno, że z Formuły 1 zniknęły grid girls, a na samochodowych autosalonach jest zdecydowanie mniej hostess niż w poprzednich latach. Nie brakowało również głosów, że w całym zamieszaniu zapomniano o jednym – zjawisku molestowania mężczyzn przez kobiety. Co może się zmienić dzięki Katy Perry.

Piosenkarka, która przed laty „pocałowała dziewczynę i jej się to podobało” jest jedną z trzech jurorek w programie „American Idol” (wraz z Lionelem Richiem i Lukiem Bryanem). Na jednym z przesłuchań do programu pojawił się niejaki Benjamin Glaze, który zanim jeszcze rozpoczął swój występ przyznał, że nigdy nie był w związku. Katy Perry postanowiła uszczęśliwić chłopaka i znienacka pocałowała go w usta. Ten jednak bynajmniej się nie ucieszył – przeciwnie, wyglądał na mocno zmieszanego.

Niewinny całus, żeby ośmielić występującego? Nic z tych rzeczy – internet zareagował oburzeniem. Zdaniem wielu komentujących, Katy Perry przekroczyła granice – zignorowała słowa Glaze’a, który stwierdził, że może co najwyżej pocałować piosenkarkę w policzek. Inni zastanawiają się, czy byłoby w porządku, gdyby któryś z pozostałych jurorów pocałował w ten sposób uczestniczkę programu.

tw1.jpg

tw2.jpg

tw3.jpg

Sam Glaze również nie był zachwycony z takiego obrotu spraw. W rozmowie z „New York Timesem” przyznał, że “chciał zarezerwować ten pocałunek dla swojej pierwszej dziewczyny”. “Wielu chłopaków ucieszyłoby się z pocałunku od Katy Perry, ale ja wychowałem się w konserwatywnej rodzinie i poczułem się niezręcznie” – dodał.
Od czasu ujawnienia afery z Harveyem Weinsteinem w roli głównej Amerykanie stali się niezwykle wyczuleni na wszelkie objawy molestowania seksualnego – również na te, w których to mężczyzna jest stroną poszkodowaną. Nawet w przypadku, gdy chodzi “jedynie” o pocałunek.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Piątek 16.03.2018