Kapitan Narwal. Polski bohater z Londynu trafił na memy

Heroiczny czyn Polaka, który wraz z dwójką innych mężczyzn powalił na ziemię zamachowca z Londynu sprawił, że chłopak trafił na pierwsze strony gazet. Otrzymał już podziękowania od królowej, a teraz stał się bohaterem memów.
Jeśli w centrum europejskiej stolicy zatrzymasz terrorystę przy użyciu kła narwala i gaśnicy, to możesz być pewien, że trafisz na pierwsze strony gazet na całym świecie, tak jak dzieje się to obecnie z panem Łukaszem, który obezwładnił terrorystę na Moście Londyńskim.

Autorem prac pokazujących Polaka jako superbohatera jest Bob Morgan, który na co dzień pracuje jako grafik w redakcji „The Telegraph”. Na rysunku widzimy również dwóch pozostałych mężczyzn, którzy towarzyszyli dzielnemu kucharzowi. W świecie rysownika zostali przestawieni jako Gaśnica i Przechodzeń.

Do zdarzenia doszło w piątek, kiedy trzech mężczyzn powaliło na ziemię uciekającego terrorystę, który wcześniej śmiertelnie ranił dwie osoby. Do obezwładnienia zamachowca użyli tego, co właśnie mieli pod ręką – gaśnicy i kła morskiego ssaka. 


Bohaterski czyn Polaka spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami Brytyjskiej opinii publicznej, która nie tylko doceniła wyjątkową reakcję i skuteczność działania, ale również podkreśliła słowiańską odwagę i fantazję Polaka. 

Skąd wziął się kieł w rękach mężczyzny? Otóż „pan Łukasz” (we wszystkich komunikatach jego nazwisko jest pomijane) jest szefem kuchni w restauracji mieszczącej się w budynku, w którym doszło do zamachu, a róg narwala był jednym z elementów wystroju.

Mężczyzna wciąż przebywa w szpitalu, ponieważ w trakcie zatrzymania zamachowca został ranny w rękę.
ZOBACZ TAKŻE: TY TEŻ JESTEŚ ANTYTERRORYSTĄ. PORADNIK ABW
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Poniedziałek 02.12.2019