Kamerzysta ekstremalny

Ten facet zdecydowanie zna się na swoim fachu jak mało kto. Potrafi wykonywać skomplikowane akrobacje, wymagające niesamowitej sprawności i koordynacji ruchowej, jednocześnie trzymając kamerę w ręku i kręcąc perfekcyjne zdjęcia.
kamera.JPG

Pewnie nie raz zastanawialiście się, w jaki sposób kręcone są niektóre ciągłe, ekstremalne ujęcia w filmach, na których nie widać śladów montażu, a które wymagają niesamowitej i wręcz nierealnej pracy kamery. Chodzi tu głównie o sceny z ucieczek po dachach czy o te, związane z uchwyceniem dynamiki sportu.

Oczywiście jedną z opcji jest filmowanie z perspektywy pierwszej osoby, niczym w filmie „Hardcore Henry”, jednak jak na razie ta metoda nie jest specjalnie popularna i poza wspomnianą produkcją wykorzystywana rzadko. Dużo lepszym pomysłem jest zatrudnienie ekstremalnego operatora kamery, gościa, który mówi o sobie Gimbalninja.

Dla filmowych laików: gimbal to takie zewnętrzne urządzenie stabilizujące kamerę w ruchu oraz redukujące wszelkie jej drgania. Od tego też urządzenia wzięła się pierwsza część pseudonimu wspomnianego kamerzysty. Skąd w takim razie ninja?

Otóż ten facet jest w stanie kręcić perfekcyjne ujęcia kamerą na takim gimbalu i jednocześnie wykonywać niemal te same ekstremalne akrobacje, które wykonują ludzie przez niego filmowani. Oznacza to, że ten gość potrafi biegać po bambusowych rusztowaniach złożonych z belek o średnicy góra 5-6 centymetrów, w tym samym czasie trzymając kamerę i nie patrząc przy tym pod nogi.Najlepsze jest jednak to, że Gimbalninja nie tylko nie skręca sobie karku ani nie kończy na wózku po jednym dniu spędzonym na planie filmowym, ale i przy okazji faktycznie udaje mu się nakręcić perfekcyjne i czyściutkie ujęcia, którymi później my możemy się zachwycać np. w reklamach firmy Nike. Poniżej przedstawiamy efekty jego pracy.


TA LASKA JEST TAK SAMO FIT!
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot.Gimbalninja Czwartek 06.10.2016