Kalendarz od deski do deski

Szczęśliwi czasu nie mierzą, a niektórzy nawet nie boją się zbliżenia ze śmiercią – przynajmniej na zdjęciach. Kalendarz Lindnera 2015 to już kolejna edycja tego wydawnictwa, która pokazuje roznegliżowane modelki w trumiennej scenografii.
kalendarza Lindera 2015
Za artystyczny wymiar Kalendarza odpowiada Gloger i rysownik Pan Tramen, który współpracuje z Lindnerem, tworząc na jego potrzeby rysunki ze bardzo dużą szczyptą czarnego humoru publikowane również na blogu funeralnym (tramen.blox.pl).

kalendarzu-Lindner2.jpg

- Ponad pół roku temu zadałem sobie pytanie: jaki powinien być kalendarz Lindner 2015? Piękne trumny i atrakcyjne modelki – to fundament. Ale co teraz? Kilka razy odwiedziłem fabrykę trumien Lindnera, aby poczuć klimat tego niezwykłego miejsca. Obejrzałem wszystkie dotychczasowe kalendarze, wczytałem się w komentarze fanów na Facebooku, odbyłem długie rozmowy z moimi przyjaciółmi (i z żoną) i... pojawiła się idea. Relacje damsko-męskie, to jest to! – opowiada Pan Tramen.
kalendarzu-Lindner8.jpg

- Kobieta i mężczyzna, łącząc się węzłem małżeńskim na całe życie, przysięgają sobie wierność „aż nas śmierć nie rozdzieli”. A gdyby tak TRUMNA ŁĄCZYŁA ICH, nie rozdziela, stając się świadkiem ich miłości, zdrady, oddania, zazdrości, pożądania? Gdyby tak na każdym zdjęciu, poprzez symbolikę, drobne gesty, smaczki, ukryć historię, którą widz będzie mógł samemu odszyfrować? Gdyby na zdjęciach trumna była czymś innym, niż tylko funeralnym meblem? Gdyby mężczyznę pozostawić w cieniu, a na pierwszym planie pokazać kobietę, silną , energiczną, elegancką... I taki właśnie jest ten kalendarz. Odsłona na rok 2015 to zmiana idei, formatu, kolorystyki, klimatu. To zupełnie nowy kalendarz Lindner, jakiego jeszcze nie widzieliście – podsumowuje twórca idei Kalendarza Lindera 2015.
kalendarzu-Lindner3.jpg
Niektóre modelki występujące na kartach tej produkcji mogliście zobaczyć w naszych sesjach. Możecie to sprawdzić na oficjalnej stronie kalendarza.


kalendarzu-Lindner4.jpg

kalendarzu-Lindner1.jpg

kalendarzu-Lindner7.jpg


Dodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Środa 17.12.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)