Jest zwiastun Trainspotting 2

Czasy się zmieniają i nałogi też. Heroinę, której w pierwszej części nadużywali młodzi gniewni z Edynburga, zastępują nowe pokusy, jak lajki i fejm w serwisach społecznościowych. Mimo to, pewne historie się powtarzają, a spotkanie starych ziomali od strzykawki zapowiada epicką opowieść. Danny Boyle po 20 latach wraca do kultowego tytułu i odświeża go o nowe uzależnienia.
t2-otw.jpg

Tak jak pierwsza część „Trainspotting” opierała się na książce Irvine'a Welsha o tym samym tytule, tak i kolejna część fabułę zaczerpnie z kolejnej pozycji pisarza – „Porno” z 2002 roku. W literaturze akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z Edynburga i kręci się wokół spotkania starych przyjaciół w nowych realiach. Tym razem, faceci którzy wyrośli ze swoich nałogów lub właśnie zaczynają świeże życie, postanawiają robić interesy. Jednak żeby nie było tak słodko i poprawnie, będzie to szeroko pojęty biznes dla dorosłych.

Joh Hodge, który napisał scenariusz do pierwszej części filmu, podobno dostarczył świetny teks do „T2”. Musiał się napracować, bo fabułę dwóch wspomnianych książek dzieli dekada, a filmów już dwie. Autor oryginału jest pod wrażeniem adaptacji powieści do obecnych czasów.W obsadzie głównych ról smakowicie - bez zmian. Ewan McGregor jako Renton, Jonny Lee Miller jako "Sick Boy", Robert Carlyle jako Begbie i Ewen Bremner jako Spud.

Premiera „T2: Trainspotting” w Wielkiej Brytanii przewidziana jest na 27 stycznia. Na razie nie jest znana data polskiej premiery. Użytkownicy torrentów twierdzą co innego. Odbierając jednocześnie pozwy w sprawie filmu „Wkręceni”.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 03.11.2016