Jesienią noś się jak facet

Dobór odpowiedniego odzienia wierzchniego uchroni Cię nie tylko od jesiennego chłodu, ale i modowego ostracyzmu. Nie szata zdobi człowieka, ale dobrze ozdobiony człowiek czuje się lepiej z samym sobą – przypomnij sobie to uczucie, kiedy zakładasz garnitur...
kurtki.jpg

Nie kupuj przypadkowej kurtki, bo jest „na promocji”. Zrób to z głową i podług pewnych kanonów, dzięki czemu nie będziesz postrzegany jako modowy ignorant. Oczywiście modowy kodeks możesz mieć w głębokim poważaniu, ale pamiętaj o zasadzie pierwszego wrażenia. No i o tym, co mówiła mama - żebyś wyglądał jak człowiek.

Jeansowa kurtka z kożuchem Wrangler:
jeans.jpg
Powróciła do łask parę lat temu i przez to stała się klasykiem. Noszona przez naszych rodziców kilkadziesiąt lat temu, wygląda jakby była wyjęta przed chwilą z szafy właśnie po takim czasie. Ale społeczeństwo widzi te kurtki w spotach reklamowych, na zdjęciach z magazynów i wie, że nadążasz za modą, a nie jesteś jej ofiarą.


Puchowa kurtka Wrangler:

ouch.jpg
Jesień oszczędzać nas nie będzie, widać to już po pierwszych jej dniach. Nim się zorientujemy, śnieg znów zaskoczy drogowców. Ty jednak możesz się na nią przygotować. Jeśli puchowa kurtka wydaje ci się zbyt ciepła na okres przejściowy, możesz nosić ją rozpiętą z nonszalancko wywiniętym szalikiem lub zapinać ją na napy, co zagwarantuje wentylację. Gdy błyskawicznie spadnie temperatura, ty zasuniesz zamek błyskawiczny.


Elegancka kurtka Lancerto:
elegancka.jpg
Umówmy się, nawet perfekcyjnie wyprasowana koszula i dobrze skrojony garnitur stracą na wartości, jeśli założysz na to którąś z poprzednio wymienionych kurtek. Jeśli z kolei uważasz, że płaszcze noszą tylko filmowi złoczyńcy, zdecyduj się na takie odzienie. To jedyna słuszna opcja kurtkowa do stroju oficjalnego. Klasyczny krój skontrastowany z ciekawymi detalami, jak pagony czy duże guziki, odepnie od niej łatkę nudnej narzutki. Zainwestuj w taką kurtkę, nawet jeśli oficjalne ciuchy zakładasz raz w roku na czyjeś wesele albo pogrzeb. Może przyjdzie taki dodatkowy dzień, że będziesz musiał założyć sweterek i spodnie wizytowe, np. na randkę. Przypomnij sobie swoje pierwsze randki, zawsze zakłada się sweterki...

Wszystkie te rzeczy znajdziecie na Allegro.


Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Allegro Czwartek 09.11.2017