Jednakowe ładowarki za pół roku. Jest decyzja

Chociaż Komisja Europejska zwykle jest zajęta niesłychanie ważnymi sprawami jak np. ustalanie właściwej krzywizny ogórka, to czasami znajduje czas na pochylenie się nad realnymi problemami.
iStock-918369242.jpg

Do tej pory ładowarka była jak du*a – każde urządzenie miało własną, ale wkrótce ma się to zmienić. Wszystko za sprawą rezolucji przyjętej właśnie przez komisję europejską, której celem jest ujednolicenie ładowarek do przenośnych urządzeń elektronicznych.

Nowe przepisy mają wejść w życie za pół roku, a za ich przyjęciem głosowało ¾ eurodeputowanych. W rezolucji zaznaczono, że większość ludzi korzysta z najróżniejszych urządzeń, które nie tylko stają się niezbędne do wykonywania codziennych czynności, ale też mogą ratować życie w nagłych wypadkach. Zwłaszcza, że na ulicach już prawie nie ma publicznych telefonów.

CZYTAJ TAKŻE: JAZDA PO MARIHUANIE. JEST PROJEKT POSELSKI

Komisja Europejska zaznaczyła również, że z założenia wprowadzenie identycznych ładowarek do wszystkich urządzeń ma tez zredukować produkcję elektrośmieci. 
W kontrze do tego pomysłu stanął oczywiście Apple słynący z urządzeń niekompatybilnych z innymi akcesoriami niż oryginalne. Zdaniem giganta z Cupertino takie rozwiązanie jest ciosem w innowacyjność branży.

Problem ładowarek był na tapecie od 2009 roku. Biorąc pod uwagę, że wymyślenie tak rewolucyjnego rozwiązania zajęło urzędnikom 11 lat, strach pomyśleć, ile może trwać obmyślanie planu, w sytuacji, gdy rozwiązanie pt. „zróbmy wszystko jednakowe” nie może być zastosowane.

ZOBACZ GALERIĘ: ASTON MARTIN CONCORDE EDITION
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 31.01.2020