Jedna z najbardziej luksusowych wódek na świecie jest już w Polsce

Pierwsza butelka Beluga Epicure z nowej limitowanej wersji od razu znalazła nabywcę.

beluga.jpg

Z okazji polskiej premiery, Stock Polska, dystrybutor Beluga Epicure by Lalique, 50. piętro apartamentowca przy ulicy Złotej 44 na jeden wieczór zamienił w wytworną restaurację, gdzie Robert Sowa serwował dania inspirowane wódką Beluga. Ponad 100 gości ze świata biznesu, sztuki i mediów delektowało się między innymi: kremem z rukwi wodnej z płatkami wędzonego jesiotra z crème fraîche oraz białym kawiorem ze ślimaka i dorszem atlantyckim ze szparagami z sosem ze skorupiaków. Wszystko oczywiście w towarzystwie różnych odmian Belugi (Allure, Transatlantic, czy Gold Line).

Gwiazdą wieczoru była światowej sławy skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która dała mini recital. Wieczór poprowadził Paweł Deląg.

DSC_5721.JPG

Butelka Beluga Epicure, która wyszła spod rąk artystów z manufaktury szkła i biżuterii Lalique, jest jak dzieło sztuki, wykonana ręcznie z dbałością o każdy szczegół. Zaprojektowana w secesyjnym stylu, przedstawia enigmatyczną nagą kobietę otoczoną kłosami pszenicy, symbolizującą żniwa i płodność. Wyprodukowano jedynie 1000 sztuk butelek – to nie lada gratka dla kolekcjonerów z całego świata!

– Cieszymy się, że na pewno jedna z butelek zostanie w Polsce. Będzie ją można zobaczyć i kupić na kieliszki w Coctail Bar Max & Dom Whisky w Warszawie. Jestem pewien, że to nie będzie jedyna i ostatnia sztuka, produkty marki Beluga są luksusowe, a rynek tych dóbr rozwija się bardzo dynamicznie – mówi Arkadiusz Słota, Digital and Brand Manager w Stock Polska.

DSC_5177.JPGWódka Beluga produkowana jest w historycznej destylarni Mariinsku, założonej w 1900 roku w sercu Syberii. Beluga jest połączeniem nowoczesności i tradycyjnych technik – jako jedyna z wódek poddawana jest procesowi leżakowania.


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 14.05.2018