Jane Walker, czyli Johnnie Walker w wersji dla kobiet

Znana i lubiana marka whisky Johnnie Walker wprowadza na rynek coś, czego do tej pory jeszcze nie było. Chodzi o Jane Walker, czyli wersję whisky przeznaczoną specjalnie dla kobiet.
1000x-1.jpg

Od zawsze whisky kojarzyła się z typowo męskim alkoholem, którego kobiety raczej unikały. Popularna marka Johnnie Walker postanowiła to jednak zmienić i zachęć również panie do cieszenia się tym szlachetnym trunkiem.

Ma w tym pomóc Jane Walker, czyli damska wersja Johnnie’ego Walkera Black Label. Jane od swojego męskiego odpowiednika różni się nie tylko etykietą i logo (kobieta w charakterystycznym cylindrze, fraku i z laseczką), ale także smakiem. „Janka Wędrowniczka” ma być łagodniejsza, delikatniejsza i nieco słodsza, z wyczuwalnymi nutami miodu, cynamonu i jabłka.

Damska whisky ma jednak nie tylko zachęcić większą rzeszę pań do picia tego alkoholu, ale także wesprzeć ruchy feministyczne – od każdej sprzedanej butelki Jane właściciel całej marki przekaże 1 dolara na konto organizacji pozarządowych walczących o prawa kobiet. Łącznie koncern planuje przekazać aż 250 tys. dolarów. Oczywiście pod warunkiem, że sprzeda się tyle butelek „Janki”.

A propos pieniędzy. Butelka Jane Walker ma kosztować dokładnie tyle, ile Johnnie Walker Black Label, czyli ok. 100 zł. Na rynku pojawi się zaś na początku marca, w okolicach Dnia Kobiet.

ZOBACZ TEŻ GALERIĘ PIĘKNEJ DAMY:
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Diageo Środa 28.02.2018