Jakie kierunki studiów są najbardziej oblegane?

435 tysięcy osób zostało przyjętych w 2016 roku na studia. W 2017 bój o indeksy powoli się zaczyna.
1.jpg

W SKRÓCIE:
Polskie uczelnie oferują studia na 411 kierunkach. W 2016 roku naukę rozpoczęło 435 tysięcy studentów. Najbardziej oblegane były kursy informatyczne i lekarskie. Najtrudniej było się dostać na chemię i toksykologię sądową we Wrocławiu.

PEŁNA WERSJA:
Maturzyści już wiedzą, albo dopiero myślą o tym, jakie studia wybrać. Z tej okazji dziennikarze „Gazety Wyborczej” korzystając z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok akademicki 2016/2017 sprawdzili jakie kierunki są w Polsce najbardziej oblegane.

Jak się okazało w 2016 roku do publicznych i niepublicznych szkół wyższych przyjęto łącznie 435 tysięcy osób. Z tego niemal 40 tysięcy wybrało informatykę, a po 20 tysięcy postanowiło zgłębiać tajniki zarządzania, prawa i psychologii. Polskie uczelnie oferują łącznie 411 kierunków.

21 kandydatów walczyło o miejsce na kierunku chemia i toksykologia sądowa, kursu oferowanego przez Uniwersytet Wrocławski. Oblegane były również studia medyczne, gdzie o jeden indeks starało się 17 maturzystów.

Najpopularniejszą uczelnią w Polsce okazała się Politechnika Warszawska. Tuż za nią uplasowała się Politechnika Poznańska, a dalej Politechnika Gdańska i Politechnika Łódzka. Na piątym miejscu natomiast znalazł się Uniwersytet Warszawski.

Drogi maturzysto. Jak już otrzymasz tytuł magistra i będziesz miał problemy ze znalezieniem pracy, zapraszamy do nas. Nie zaoferujemy ci etatu, ale powiemy co mogłeś robić przez pięć lat, zamiast studiować.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:http://biqdata.wyborcza.pl/ Poniedziałek 08.05.2017