Jakie gwiazdy poza Tomem Cruise'em zobaczymy w „Top Gun: Maverick”

Zapowiadana od pewnego czasu kontynuacja historii pilota Mavericka nabiera kształtu. W obsadzie pojawiły się kolejne duże nazwiska.
tom-cruise-top-gun-3d-1180x702.jpg

„Top Gun: Maverick” ma być kolejną odsłoną przygód Mavericka, granego przez Toma Cruise’a pilota myśliwca. W obrazie zobaczymy losy bohaterów filmu sprzed 32 lat, ale w czasach współczesnych. Nie zabraknie więc znanych nazwisk, których lista wciąż się poszerza.

Kino akcji z lat 80
W pierwowzorze z 1986 roku bohater grany przez Toma Cruise'a pilotuje maszyny bojowe i bierze udział w misjach specjalnych. Poznajemy go w momencie podjęcia nauki w elitarnej szkole dla pilotów wojskowych. To wokół tego wątku rozgrywa się większość akcji.

Nowy film spod szyldu ma pokazywać współczesne lotnictwo wojskowe pełne maszyn bezzałogowych, dronów i technologii. Postać Mavericka, w którego ponownie wcieli się Tom Cruise, objawi się tu jako legendarny, emerytowany pilot myśliwców. W świecie militariów opierających swoje działanie na technologii jego zadaniem będzie udowodnić, że nawet najnowocześniejsza sztuczna inteligencja nie jest w stanie zastąpić człowieka.

Gwiazdorska obsada Top Gun

Do tej pory pojawiły się informacje o tym, że w filmie pojawią się, poza Tomem Cruisem, również Val Kilmer, Glen Powel, Jenifer Connely i Miles Teller. Teraz dowiadujemy się, że produkcja zaprosiła do współpracy więcej poważnych hollywoodzkich nazwisk. Do obsady dołączyli Ed Harris, Jon Hamm, Lewis Pullman (syn aktora Billa Pullmana).

Premiera filmu zapowiedziana została na 12 lipca 2019 roku.

Dodał(a): Kamil Dachnij/ fot. screen z filmu Czwartek 23.08.2018