Jak żyć ponad 100 lat? Pij to co ona!

Gdy Twoja kobieta będzie Ci suszyła głowę, że znów wracasz z pracy i nalewasz sobie szklankę „rudej”, nalej również jej i przeczytaj jej ten artykuł. Nie czytaj go jednak swojej teściowej.
109-lat.jpg

Materiał BBC jest co prawda sprzed roku i nie udało się ustalić, czy jego bohaterka jeszcze żyje, ale nie zmienia to faktu, że w chwili kręcenia materiału miała już 109 lat, co jest wynikiem imponującym.

Grace Jones, gdy we wrześniu 2015 roku powstawał reportaż BBC, miała 109 lat. Właśnie odbierała pocztę, wśród której był list od Królowej Elżbiety II. To już dziewiąty, bo monarchini zaczęła słać kartki urodzinowe do jubilatki, gdy przekroczyła `setkę`.

Gdy telewizja BBC złożyła jej wizytę, reporterka tej stacji  na zapytała o to, jak się czuje teraz, a jak to wyglądało kilkadziesiąt lat wstecz, z obojętnością odpowiada, że nie ma wielkiej różnicy między jej obecnym stanem, a tym, w jakim była, gdy miała 60 lat. No może poza upośledzeniem słuchu. Dziennikarka nie omieszkała poprosić mieszkanki Broadwayu w Worcestershire w Anglii o jej receptę na długowieczność. Grace podkreśla, że co prawda nie pije, ale każdej nocy wychyla odrobinę whisky. I tak przez 57 lat.

jasmine.jpg

Inna seniorka - Agnes Fenton z New Jersey w USA – dostała polecenie od swoich lekarzy, by codziennie wypijać trzy butelki piwa Miller High Life, zwanego przez producenta „szampanem wśród piw”. Amerykanka dodawała od siebie jeszcze parę kropel whisky. Trwało to 70 lat, dopóki zaczęła mniej jeść i stężenie alkoholu robiło się już zbyt niebezpieczne. To informacja sprzed roku, Agnes miała wtedy 110 lat. Nie wiemy czy jeszcze żyje.

Znaliśmy te metody, zanim wypłynęły na wierzch wraz z tymi reportażami. Z tym że my chcemy żyć jeszcze dłużej, dlatego stosujemy dużo większą dawkę. 
Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 22.11.2016