Jak zaprzyjaźnić się z nieznajomą?

Naukowcy odkryli najlepszy sposób na nawiązanie znajomości z kimś nieznajomym. Okazuje się, że pewna aktywność bardzo zbliża do siebie ludzi. To może być idealny sposób na zbudowanie relacji z jakąś fajną dziewczyną!

ThinkstockPhotos-450794897.jpg

Ok - zdobyłeś się na odwagę i podszedłeś do obcej laski. Brawo! Ale co dalej? Choć przełamanie pierwszych lodów to zdecydowana połowa sukcesu, potrzeba przecież czasu, aby nawiązać z kimś głębszą relację. Zdaje się, że mamy odpowiedź na pytanie, jak pomóc ci w tej sytuacji i przyspieszyć proces zacieśniania więzi!

Na początek cię zaskoczę: wcale nie chodzi o picie wódki, tudzież innego alkoholu, choć - jak powszechnie wiadomo - to też działa. Takie metody nawiązywania znajomości zostawmy jednak przyszłym teściom (zdaje się, że to oni często chcą trafić do naszych serc przez zalanie naszych wątrób). Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego twierdzą bowiem, że znaleźli o wiele skuteczniejszy sposób na zbudowanie bliższej relacji z kimś zupełnie obcym.

Badacze przeprowadzili eksperyment, w trakcie którego losowo dobrane grupy osób miały spędzać ze sobą czas. Przez kilka miesięcy część uczestników chodziła na lekcje kreatywnego pisania, część na zajęcia z rzemiosła, a część na wspólne lekcje śpiewu. Badania pokazały, że najlepszą metodą na zacieśnianie więzi okazało się... śpiewanie. Dlatego na wspólne wyjścia naukowcy polecają karaoke.

"Różnica pomiędzy śpiewakami i nie-śpiewakami pojawiła się już na samym początku badania" - powiedział jeden z koordynatorów eksperymentu, dr Pearce. "W pierwszym miesiącu, ludzie w klasach śpiewu stali się sobie znacznie bliżsi niż ci w pozostałych klasach".

Jak widać, nie ważne, czy masz talent - ważne żebyś darł japę w jej towarzystwie. Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 06.11.2015