Jak zaoszczędzić cenny czas

Codziennie masz tyle do zrobienia, że nie dasz rady wygospodarować ani minuty dla siebie lub na sen? Błąd! Pomożemy ci zaoszczędzić 2 godziny na dobę!

iStock-601377276.jpg


1. Stoisz w korku jadąc do pracy? Wyjeżdżaj godzinę wcześniej
OSZCZĘDNOŚĆ: 20 MINUT

Zamiast jechać o godz. 8:00 pojedź do pracy o 7:00, gdy nie ma korków. Nie musisz krócej spać. Po prostu dopiero na miejscu odpowiesz na prywatne wiadomości na smartfonie, umyjesz zęby i zjesz śniadanie.

2. Wyłącz powiadomienia i pocztę w telefonie
OSZCZĘDNOŚĆ: 30 MINUT
Zaoszczędzisz nie tylko czas tracony na czytanie. Będziesz też szybciej wykonywać wszystkie czynności. Ile razy, aby odpisać, zatrzymałeś samochód lub w ogóle nie ruszałeś? Ile razy zwlekałeś z zawiązaniem butów i wyjściem z domu? To naprawdę działa.

3. Na zakupy chodź krótko przed zamknięciem sklepu
OSZCZĘDNOŚĆ: MINIMUM 15 MINUT
/JEŚLI TO MAŁY SKLEP, W DUŻYM MARKECIE OSZCZĘDNOŚĆ BĘDZIE WIĘKSZA/
Gdy musisz zmieścić się z zakupami w określonym czasie, to kupisz to, co najważniejsze, odpuścisz zastanawianie się „co by tu jeszcze”. Oszczędzisz więc nie tylko czas, ale i na pieniądze.

4. Raz w miesiącu ogol głowę na łyso
OSZCZĘDNOŚĆ: 15 MINUT
Włosy rosną w tempie ok. 1 cm miesięcznie. Oszczędzasz czas, bo z łysą czachą nie musisz się czesać, głowę myjesz szybciej niż ręce i w kilka sekund wycierasz do sucha ręcznikiem. Uwaga: jeśli łysiejesz, oszczędności mogą dojść nawet do 2 godzin dziennie, które przeznaczasz na oglądanie w lustrze powiększających się zakoli.

5. Pij mocne trunki
OSZCZĘDNOŚĆ: 40 MINUT

Jeśli lubisz ostro popijać, to od razu wal trunki z największą ilością procentów i bez „zagrychy”. Szybciej upijesz się i pójdziesz spać w porównaniu z piciem babskich drinków, czy nawet piwa. I wreszcie się dobrze wyśpisz!

Wniosek końcowy jest prosty: najwięcej czasu oszczędzają łysi, którzy wcześnie wstają i nie mają znajomych na Facebooku!
Dodał(a): CKM Poniedziałek 21.11.2016