Jak wydostać się z friendzone - od przyjaciela do kochanka

Każdy mężczyzna miał w swoim życiu koleżankę, z którą chciał wejść w bliższą relację. Zjawisko friendzone’u jest powszechne i bardzo wkurzające. My pomożemy wam pozbyć się łaty przyjaciela i zostać kochankiem.

plaża.jpg

Często prócz niepohamowanej chuci w kierunku bliskiej koleżanki, żywi się również o wiele bardziej ludzkie uczucia. Niestety równie często jest to jednostronne, ponieważ rzeczona, zapewne piękna, koleżanka widzi w koledze najwyżej przyjaciela. Można próbować dawać jej drogie prezenty i zapraszać do kina, a ona i tak będzie godzinami opowiadać o zauroczeniu jakimś Markiem czy innym Tomkiem. Denerwować może na wiele innych sposobów, na przykład pytając czemu nie znajdziesz sobie dziewczyny, skoro jesteś taki fajny, podczas gdy ty myślisz jedynie o tym jak dobrać się do jej majtek. Żeby wyjść z friendzone nie trzeba mieć miliona monet na koncie, czy ferrari w garażu, chociaż to oczywiście pomoże. Przez drut kolczasty przyjaźni pozwoli przejść kilka prostych sposobów.

Ocena sytuacji
Jak poznać czy jesteś już zfriendzonowany? Niestety kiedy nasze mózgi przyćmiewa sperma, często nie potrafimy racjonalnie ocenić sytuacji i nie dopuszczamy do siebie myśli, że trafiliśmy do strefy przyjaźni. Jeśli jednak chociaż raz zadałeś sobie pytanie o to, czy jesteś we wspomnianej strefie, to w niej jesteś. Koniec. Kropka. Możesz być również pewny swojego położenia, jeśli kiedykolwiek usłyszałeś z ust wybranki zdanie typu „lubię cię jako przyjaciela, nie chciałabym tego niszczyć” bądź „właśnie skończyłam jeden związek, nie chce wchodzić w następny”.
drut.jpg
Pierwsze błędy i jak ich unikać

Jeśli jesteście na początkowym etapie znajomości, to zdobycie ukochanej będzie stosunkowo proste. Często popełnianym błędem przy poznawaniu kobiety jest traktowanie jej jak zwyczajnej koleżanki i czekanie, aż to ona wykona pierwszy ruch. Pamiętaj jednak, że to ty zawsze nosiłeś spodnie i nadszedł czas, aby chwycić własne jaja w garść. Wyznaj kobiecie co do niej czujesz i zobacz jak to dalej się potoczy. Sięgnij też do arsenału, z którego zwykle korzystasz aby zdobyć laski i szarpnij się na kolację w eleganckiej knajpie (kawa w podrzędnej kawiarni też może być, jeśli to dobrze rozegrasz).kawa.jpg

Dystans
Przestań również spędzać z nią każdą wolną chwilę, bo im bardziej będzie cię traktowała jak swojego chłopaka (na to będzie czas później i to w nocy!), tym bardziej oddalasz się od celu, a ona w końcu zobaczy w tobie starszego brata. Nie wydzwaniaj do niej bez przerwy, tylko daj jej trochę przestrzeni, niech za tobą zatęskni. Przy odpowiednim dystansie staniesz się obiektem jej westchnień, a inny biedak będzie musiał słuchać jaki to jesteś fajny, a jednocześnie chamski bo się nią nie interesujesz.iStock-532330316.jpg

Cierpliwość, małe kroczki i szczerość
Wiadomo, że najlepiej byłoby gdybyście stali się kochankami już w pierwszy dzień znajomości. Jednak wymaga to czasu, dlatego musisz mieć sytuacje pod kontrolą, być cierpliwym i nie okazywać zbyt wielkiej irytacji zaistniałą sytuacją. Dobrym wyjściem jest również odwrócenie ról i chwilowe uganianie się za kimś innym. W ten sposób sprawdzisz, czy jest o ciebie zazdrosna. Jeśli jest, po prostu wyznaj jej prawdę. Mówienie o swoich uczuciach jest najlepszym wyjściem. Dzięki temu będziesz wiedział na czym stoisz i kiedy uznasz, że sprawa jest przegrana najlepiej po prostu rusz dalej.

W ostateczności możesz zaprosić koleżankę do pubu i ją upić, licząc, że będąc pod wpływem rzuci się na ciebie w miejscowej toalecie. Sam jednak nie próbuj pukać do drzwi kabiny, kiedy ona akurat w niej siedzi, bo może się to źle skończyć. Jeśli alkohol nie poskutkuje, sugerujemy krótkie użalanie się nad sobą i szukanie nowych koleżanek. Trzymamy za was kciuki i mamy nadzieję, że w końcu dopniecie swego!
Dodał(a): Adam Nawrocki Czwartek 05.01.2017