Jak urządzić królestwo prawdziwego dżentelmena?

Jeśli mielibyśmy zdefiniować typowo męską przestrzeń (na przykład sypialnię albo też całe mieszkanie zajmowane przez singla płci męskiej), co zwróciłoby naszą uwagę jako pierwsze?

świat dżentelmena.jpg

Na pewno szybko zauważylibyśmy dość klasyczny kolorystykę, raczej ciemniejszą, bowiem to kobiety zwykły urządzać swoje przestrzeni jaśniej. Na pewno standard w dobrym wydaniu będzie królował w czterech kątach prawdziwego dżentelmena, ale czego jeszcze nie może tam zabraknąć? Tak, owszem, chodzi o ozdoby naścienne, dzięki którym pomieszczenie nabiera charakteru. Ale nie o jakiekolwiek ozdoby, a takie, które niczym kolejne części układanki wpiszą się w męski świat, pozostając w nim na dobre.

Piękno na ścianach, piękno w przestrzeniach

Tapety na ścianę wydają się być tu najlepszą opcją, bowiem łączą w w sobie w idealny sposób walory natury estetycznej oraz praktycznej, tworząc doskonały mariaż cech, który zachwyca estetów i miłośników tego, co sprawdza się w codziennym życiu. Dzisiejszy świat tapet to całe mnóstwo kolorów, mnóstwo printów, mnóstwo rozwiązań – a wszystko po to, aby dżentelmen pragnący dodać swoim przestrzeniom blasku miał w czym wybierać. Na jakie kręgi tematyczne zwykle się decyduje, kiedy przeszukuje bazy naściennych ozdób? Można z powodzeniem wyróżnić ich kilka!

Piękne kobiety

Który mężczyzna nie jest zachwycony widokiem atrakcyjnej kobiety? Ze świecą można byłoby takiego szukać. Panowie więc często stawiają na takie tapety na ścianę, na których królują ONE. Blondynki, brunetki i rudzielce, kobiety przedstawione w pełnej gamie kolorów albo też w wersji czarno-białej. Wiele jest rozmaitych modeli do wyboru, łączy je natomiast to, że widoczne na nich postaci zasługują na najwyższe uznanie, gdy chodzi o kwestię estetyczną. Kiedy taka dekoracja pojawi się w męskim mieszkaniu, na pewno podkreśli jego charakter.

Męskie atrybuty w postaci whisky i cygar

Jeśli próbujemy wyobrazić sobie dżentelmena w klasycznym stylu, jego nieodłącznym atrybutem podczas wieczornego spotkania jest szklaneczka whisky oraz cygaro. Te właśnie elementy mogą pojawić się też w męskiej przestrzeni właśnie w formie naściennej dekoracji. Tak dobrana tapeta na ścianę da jasny sygnał wszystkim odwiedzającym ów przybytek: tutaj mieszka mężczyzna z klasą, który docenia klasykę w najlepszym wydaniu.

Ryk silnika, prędkość, adrenalina, czyli motocykle

Wielbiciele jazdy na jednośladach na pewno będą chcieli spersonalizować przestrzeń w ten sposób, by ich ulubione motocykle wybiły się na pierwsze miejsce. Trudno się temu dziwić, adrenalina towarzysząca takim wyprawom jest naprawdę ogromna, a radość z jazdy nie do przecenienia. Warto więc sprawić, by przypominanie sobie bliższych i dalszych wojaży było możliwe także wtedy, kiedy leży się na sofie, czytając magazyn albo wówczas, gdy idzie się spać. Tapety na ścianę okazują się być zatem taką opcją, w przypadku której personalizacja jak najbardziej wchodzi w rachubę. Panowie bardzo ochoczo z tej opcji korzystają, tworząc swoje wnętrza dokładnie tak, jak sobie zaplanowali. Metodycznie, powoli, krok po kroku do celu – taki jest świat w wykonaniu mężczyzn!

Samochody starsze i nowsze

Znalezienie mężczyzny, który kompletnie nie interesowałby się motoryzacją? Cóż, to chyba jak szukanie igły w stogu siana! Panowie zwykle obracają się z uwagą wtedy, kiedy oryginalna maszyna przejeżdża pod ich nosem z ogromną prędkością. Nie brak także zapalonych miłośników aut retro, które po odrestaurowaniu i wielu zabiegach konserwacyjnych prezentują się na podobieństwo miliona dolarów.

Nieważne jednak, jaki typ aut panom w dużych gra, pewnym jest to, że mogą znaleźć dla siebie dokładnie takie tapety na ścianę, które są tożsame z ich zainteresowaniami. Dzięki ich zastosowaniu uzyskują dokładnie taki wystrój wnętrz, który współgra z ich pasjami i sposobem na życie. No a przecież właśnie takimi przedmiotami należy się w życiu otaczać – przekonują nas specjaliści parający się psychologią. Podobno to, jak mieszkamy, w dużej mierze określa nas samych, nie warto zatem urządzać swoich przestrzeni grzecznie i nader klasycznie i zachowawczo (na podobieństwo pokoju hotelowego), a włożyć w nie dawkę samych siebie.

Rowerowo mi!

Skro już o jednośladach mowa, nie sposób nie wspomnieć o rowerach. Taki sposób rekreacyjnego przemieszczania się z punktu A do punktu B wielu panów bardzo sobie ceni. Mamy trening, mamy kontakt z przyrodą, mamy jednocześnie prędkość, bo i ją przecież rozwijamy podczas takich wycieczek. Miłośnicy jazdy na rowerze powinni sprawić, by w ich czterech ścianach pojawił się element, który o tym świadczy – by mieć, jak już wiemy, wnętrze odpowiednio spersonalizowane. Są rowery będące kwintesencją nowoczesności, są i takie, które przybliżają nam czasy dawniejsze i stylistykę vintage. Dla każdego coś ciekawego, chciałoby się powiedzieć!

Pejzaż też się sprawdzi!

Panowie, którzy wprost przepadają za pięknem natury, niezwykle często chcą, żeby to właśnie ono mogło dekorować ich przestrzenie. I mają ku temu całe mnóstwo możliwości, bowiem projektanci naściennych ozdób przygotowują całe mnóstwo modeli, które przypominają nam, jak wspaniała i pełna wyjątkowości jest nasza planeta. Mamy więc ośnieżone wspaniale górskie szczyty, mamy rozległe plaże nadmorskie, mamy także soczystą zieleń lasów, błękit jezior z promieniami słonecznymi odbijającymi się od tafli wody, mamy w końcu także kolorowe łąki, które zachęcają do odpoczynku. I jak najbardziej możemy te elementy wykorzystać w naszych przestrzeniach w postaci tapety na ścianę, gdy jesteśmy miłośnikami wspaniałości otaczającego nas świata!

Jaka kolorystyka sprawdzi się w męskiej oazie?

Są takie kolory, które panowie szczególnie sobie upodobali, nie brak i takich, od których zwykli raczej stronić. Do pierwszej grupy zaliczyć możemy przede wszystkim butelkową zieleń, granat, grafit czy ciemny odcień brązu. W typowo męskich przestrzeniach bywa niekiedy minimalistycznie i surowo (spod znaku bieli, czerni oraz szarości). Są i oddani fani klimatów skandynawskich, którzy zwykli łączyć kolory drewna z bielą.

tapety-na-sciane-fototap_pl.jpg

Na www.fototap.pl znaleźć można całe mnóstwo takich egzemplarzy tapet naściennych, które w typowo męskiej rzeczywistości jak najbardziej się sprawdzą. Panowie (wbrew pozorom) lubią mieć wysmakowane, dopracowane wnętrza, w których czują się komfortowo. Czasami do ich dyspozycji są pokaźnych rozmiarów przestrzenie o typowo loftowym charakterze, które warto byłoby udekorować w ciekawy, niebanalny sposób. Niekiedy jest jednak i tak, że mężczyzna ma do dyspozycji niewielkich rozmiarów kawalerkę. Ale czy jest to równoznaczne z tym, że nie można jej stylowo urządzić? Oczywiście, że nie!

O czym warto pamiętać, aranżując typowo męską przestrzeń?

Nic nie jest tutaj oczywiste. To, że zwykle panowie wybierają taki, a nie inny kolor, nie znaczy, że robić to będą zawsze. I choć różu i fioletu raczej się w tego typu pomieszczeniach spodziewać nie będziemy, to miejmy na uwadze fakt, że trendy w świecie aranżacji wnętrz zmieniają siec niczym w kalejdoskopie i raz modne jest to, innym razem wkracza w pełnej krasie coś zupełnie innego.

Pewne jest jednak, że wygoda i funkcjonalność jest zdecydowanie tym, czego panowie we wnętrzach poszukują. Stronią natomiast od nadmiaru drobiazgów. Dziesiątki bibelotów na parapecie albo na półce? To nie dla nich! Jeśli dekoracja, to konkretna, jedna, ale rzucająca się w oczy. Pod tym względem zdecydowanie łatwo jest męską stronę naszego społeczeństwa zdefiniować.

Przestrzeń czysta architektonicznie domaga się jednak ciekawych dodatków, które ją ubarwią, stąd obecność wspominanych raz po raz w tekście tapet na ścianę. Wybierane są nie tylko dlatego, że dobrze się prezentują. To także rozwiązanie uchodzące powszechnie za komfortowe, wygodne i ze wszech miar praktyczne.

Okazuje się, że panowie ceniący sobie ponad wszystko nowoczesność niezwykle często wybierają te tapety na ścianę, które reprezentują trójwymiarowość. Dlaczego tak chętnie na tę opcje przystają? Wiedzą bowiem, że dzięki temu nie tylko ciekawie swoją przestrzeń ozdobią, ale pozwolą jej na to, by optycznie prezentowała się jako większa niż w rzeczywistości. To się nazywa dbałość o funkcjonalny aspekt głównej ozdoby naściennej w pomieszczeniu!

Są takie przestrzenie, do których wchodzimy i od razu wiemy, że urządziła je kobieca ręka. Są też takie, które jasno komunikują nam „To tutaj mieszka prawdziwy facet”. Choć wydawać by się mogło, że nieco stereotypowe myślenie o płciach przeszło już do lamusa, to w tym przypadku widać wyraźnie, że jest w nich nieco prawdy. Męskie zainteresowania, męskie pasje, męskie upodobania – to wszystko uwidacznia się w męskim stylu bardzo wyraźnie! Oto jest świat dżentelmena!

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 01.04.2019