Jak trzymać się postanowień (noworocznych)

Postanowienia noworoczne pociągają nas, dopóki nie nadchodzi styczeń i czas wziąć się do roboty. Wtedy stają się przysłowiowym wrzodem na przysłowiowym tyłku.
nowy-rok-otw.jpg

Według statystyk niemal połowa dorosłych ludzi co roku wymyśla jakieś noworoczne postanowienia, ale jedynie rzadziej niż co dziesiątej osobie udaje się ich trzymać. Z tego większość rezygnuje z obranego celu już w czasie pierwszych sześciu miesięcy, co przecież i tak jest wybitnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że część odpada już po pierwszym tygodniu. W czym leży problem i jak go rozwiązać, aby do końca roku osiągnąć sukces?

1.jpg

MIĘŚNIE
Wśród najczęstszych postanowień noworocznych na pierwszym miejscu stawia się plany zrzucenia kilku kilogramów, zadbania o swoje ciało i wyrobienia klaty Schwarzeneggera (z czasów kiedy grał w Predatorze, a nie kiedy parał się polityką i skończył z gubernatorskim brzuszkiem). Naukowcy ostrzegają, że jest to zbyt ogólny cel. Należy go skonkretyzować i nie rezygnować całkowicie z fast foodów, czy od początku starać się ćwiczyć po kilka godzin dziennie. Warto raczej zacząć od jednej pompki na dobę i sukcesywnie zwiększać ich liczbę. Większość ludzi nie jest fizycznie, czy mentalnie gotowa na drastyczne zmiany stylu życia. Należy tworzyć kolejne nawyki. Tylko wtedy nie przestaniemy korzystać z miesięcznego karnetu na siłownię już po kilku dniach.   

2.jpg
PSYCHE
Równie ważny co rozwój fizyczny jest rozwój psychiczny. Bardzo często chcemy polepszyć swoją koncentrację i stać się osobami bardziej zorganizowanymi. W tym celu możemy - wzorem naszych dawnych przodków - medytować bądź korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej, mającej wpływać na naszą pamięć. Ale po co tracić na to czas? Przecież żyjemy w XXI wieku i życie chętnie ułatwią nam odpowiednie aplikacje na telefon, o ile poświęcimy wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć odpowiednie. Może więc zamiast pić ziołowe herbatki, lepiej oddać się przeszukiwaniem sieci i odkrywać możliwości swojego smartphone’a?

3.jpg
HAJS
Rozwijajmy się psychicznie i fizycznie jak nam się podoba. Bez względu na to jak wyglądamy i jak bardzo pragniemy się zmienić, przydadzą nam się pieniądze. Stąd bardzo często postanawiamy w nadchodzących miesiącach zacząć więcej zarabiać. Łatwo się mówi. Ileż to razy w myślach taplaliśmy się w złocie i podcieraliśmy zielonymi? Ale jak już wspominaliśmy - do celu należy dążyć małymi kroczkami. Nie trzeba od razu rzucać pracy, z której nie jesteśmy zadowoleni, bądź wytykać szefowi jego skąpstwa. Wystarczy trochę samozaparcia i poszukiwanie dodatkowych etatów, bądź – popularne ostatnimi czasy – korzystanie z opcji dostarczanych przez internet i różnorakie platformy.

4.jpg
NAŁOGI
Modne jest również planowanie pozbycia się uprzykrzających życie nałogów. Rzucenie palenia, ograniczenie alkoholu czy spędzanie mniej czasu przed telewizorem. Jest to bardzo chwalebne, ale niestety w tym wypadku nie ma żadnych złotych rad. Bez samozaparcia i silnej woli wciąż będziemy zniewoleni przez używki. Przemyślcie teraz swoje noworoczne postanowienia, zastanówcie się jak możecie je spełnić. Podczas gdy my będziemy siedzieć w naszej zadymionej redakcji przy schabowym popijanym whisky, oglądając ogłupiający program.
Dodał(a): Adam Nawrocki Poniedziałek 02.01.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)