Zasady dobrego stylu

Mężczyzna z klasą to facet o który prezentuje się dobrze zarówno na wytwornym przyjęciu, biznesowym spotkaniu ale także na wypadzie na piwo, czy grillu na działce.

zasady dobrego stylu dla mężczyznu


Nie musisz śledzić najnowszych trendów w modzie, ani chodzić do stylisty. Bo nie istnieje jeden, uważany za dobry styl. Każdy mężczyzna powinien najpierw uważnie przestudiować samego siebie. Chodzi przede wszystkim o to, żeby znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl.

Przede wszystkim nie jest istotne czy masz budowę ciała greckiego herosa, czy chudzielca. Uwierz nam, że niczego Ci nie brakuje. Powinieneś po prostu zacząć działać i znaleźć to, co pozwoli Ci wyeksponować swoje atuty.

Ludzie których spotykasz najpierw zwracają uwagę na Twoją twarz. Dlatego ważne jest abyś zrobił dobre wrażenie, a parę trików specjalistów od wizerunku na pewno nie zaszkodzi.
Aby dobrać odpowiedni dla siebie kolor, musisz zwrócić uwagę na swoją cerę i kolor włosów. To znaczy, że jeżeli masz jasną karnację i ciemne włosy, to  powinieneś  utrzymać podobny kontrast  pomiędzy kolorami koszuli a krawata. Jeżeli natomiast masz jasną cerę i włosy, to kontrast pomiędzy krawatem, koszulą i marynarką powinien być niewielki.

Chodzi o to żeby zachować proporcje i skupić wzrok rozmówcy na swojej twarzy. Jeżeli kolory są źle dobrane, to one właśnie przyciągają uwagę rozmówcy. Możesz sprawdzić, czy dany kolor pasuje do Ciebie przybliżając ubranie w danym kolorze do swojej twarzy. Wydaje się dziwne? Możliwe, ale w ten sposób, o ile nie jesteś daltonistą, sam szybko zauważysz czy to pasuje, czy nie.

Nie możemy doradzić Ci, jak kolor jest dla Ciebie najlepszy, sam musisz to ocenić. Ale bez problemu możemy powiedzieć , którego na pewno nie powinieneś nosić. Jeżeli masz różowawą cerę, powinieneś zrezygnować z czerwonego lub rudego, bo w ten sposób twarz będzie wydawała się mniej zaczerwieniona.

 Jeżeli jesteś opalony, to idealne dla Ciebie będą kolory złote lub brązy.

Innym ciekawym trikiem jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Możesz je mieć założone lub po prostu nosić na głowie. W każdym bądź razie przyciągają one wzrok Twojego rozmówcy do Twojej twarzy!


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011