Jak przetrwać atak nuklearny

Żyjemy w gorących czasach, w których groźby ataków nuklearnych ze strony Korei Północnej niemalże przeszły już do porządku dziennego. Do tego stopnia, że jedna z chińskich gazet opublikowała poradnik, jak przetrwać atak nuklearny.
iStock-627372568.jpg

W SKRÓCIE:

Chińska gazeta „Jilin Ribao” z miasta Jilin, położonego w pobliżu granicy z Koreą Północną, opublikowała artykuł, w którym udziela czytelnikom survivalowych porad w razie ataku nuklearnego.

PEŁNA WERSJA:

W artykule pojawia się m.in. rozróżnienie na pięć czynników rażenia bomby jądrowej: promieniowanie cieplne oraz przenikliwe, falę uderzeniową, impuls elektromagnetyczny i skażenie promieniotwórcze. Chwilę później pojawia się niezbyt optymistyczna informacja o tym, że cztery pierwsze czynniki zabijają natychmiast.

Ci natomiast, którzy będą na tyle pechowi, by znaleźć się na zewnątrz podczas ataku nuklearnego, mają do wyboru dwa wyjścia w celu zmaksymalizowania swoich i tak niewielkich szans na przeżycie:

1. Położyć się w rowie i zakryć odsłoniętą skórę ubraniem w jasnym kolorze.
2. Zanurzyć się w jeziorze lub rzece, by zminimalizować możliwość natychmiastowej śmierci.


Do tych dwóch rad dołączono także specjalne ilustracje, na których pokazane jest, w jaki sposób zmniejszać radioaktywne zanieczyszczenie, a także jak usuwać je z organizmu.

My jednak mamy wrażenie, że konsekwencje, które atak nuklearny pozostawia w organizmie człowieka sprawiają, że wolelibyśmy upewnić się, że na pewno nie przeżyjemy tego ataku.

ZOBACZ TEŻ BOMBOWĄ DZIEWCZYNĘ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 07.12.2017