Jak pozbyć się cuchnących problemów

Zanim zaczniesz leżeć i pachnieć, poznaj kilka prostych rad, które ułatwią ci walkę z niechcianymi zapachami. Nawet jeżeli nie jest to twój problem, zawsze dobrze wiedzieć o takich trikach, aby pomóc potrzebującym.

zapach czosnku

CZOSNKOWY ODDECH
zapach_czosnek.jpgPozbyć się tego aromatu pomogą ci: żucie natki pietruszki, przegryzienie kilku ziaren kawy lub goździków, wypicie szklanki mleka. Poratować mogą cię też jabłko, wino lub woda z miodem i cytryną. Ale chyba najlepszym sposobem jest... namówienie towarzyszki żeby też zjadła czosnek – wtedy oboje nie będziecie tego zapachu czuli!

KOCI MOCZ
zapach_kot.jpgPranie chemiczne to najlepsze rozwiązanie na koci prezent na pościeli czy ubraniu. Czego nie możesz tak uprać, ratuj środkiem na urynę zwierząt jak np. Urine Off (40–180zł). Tańszy sposób to ziołowy płyn do płukania ust: polej nim śmierdzące miejsce – ale np. na kanapie może potem zostać plama, a w pokoju zapach jak w gabinecie dentysty.

WCZORAJSZY ZAPACH
zapach_prysznic.jpgSok z czerwonych grejpfrutów przyspieszy rozkład alkoholu w twym organizmie. Nie zaszkodzi ci prysznic, natomiast nie żuj miętowej gumy – ona tylko spotęguje tragiczny wyziew z twoich ust! Próbuj też rozgryźć ziarenka kawy, jak przy czosnku, lub zrób wręcz przeciwnie: zjedz czosnek i przebij odór alkoholu... jeszcze gorszą wonią.


Dodał(a): ckm Poniedziałek 02.02.2015