Jak powstał Apart

Nikt z nas nie zastanawia się oglądając witryny sklepów z biżuterią jak ona powstaje i jakie były początki przodujących firm. Jeżeli tak jak większość z nas nie masz pojęcia co kryje się za pięknym prezentem dla Twojej dziewczyny, albo po prostu jesteś ciekawy jak oni to zrobili, to dobrze trafiłeś. Oto parę faktów na temat firmy Apart.
Apart

Firma Apart powstała w 1983 roku, w Suchym Lesie pod Poznaniem. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter imion właścicieli (Adam i Piotr Rączyńscy) połączonych ze słowem „art”. Swój pierwszy firmowy salon  w Poznaniu otworzyli w 1997 r. Jako pierwsi w Polsce zaczęli sprzedawać ekskluzywną biżuterię w centrach handlowych.

Imponująca jest również ilość nagród zarówno za jakość usług świadczonych przez firmę, jak i jakość samych produktów. W 2004 roku Apart wygrał  nagrodę dziennika „Puls Biznesu” dla najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorstwa. MARQA uhonorowała jubilerów prestiżową statuetką , wraz z tytułem Najmocniejszej Polskiej Marki w latach 2006, 2008 i 2009. Otrzymali także wyroznienie Kryształowe Godło podczas European Trusted Brands 2010 – nadawanej przez "Reader`s Digest", w kategorii jakościowej. Nie bez znaczenia jest także nagroda Doskonałość Mody za lata 2007, 2008, 2009, oraz kategorii Wydarzenie Roku nagrodę za Diamentową Noc Luksusu.

Właściciele Apartu Adam i Piotr Radczyńscy znaleźli się na 88 pozycji rankingu najbogatszych Polaków „Wprost” 2006. Ich majątek szacuje się na około 195 mln. zł.. Apart jest jedną z najprężniej rozwijających się polskich firm, a jakość i wygląd ich wyrobów jubilerskich jest ceniona nie tylko w Polsce, o czym świadczą międzynarodowe nagrody.


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011