Jak perfekcyjnie odgrzać pizzę?

Zostało Ci kilka zimnych i nieświeżych kawałków pizzy z wczorajszej imprezy, nie chcesz ich wyrzucać, a podgrzewanie ich w mikrofali jawi Ci się jako drugi z najgorszych możliwych pomysłów (pierwszy to wyrzucenie pizzy)? Nie martw się, istnieje sposób, by odgrzać pizzę tak, jakby dopiero co opuściła piec w pizzerii.

pizza-1440845_640.jpg


Każdy to zna: w środku imprezy łapie Was nocne gastro. Pierwsze co robicie, to chwytacie za telefon i dzwonicie do jakieś pizzerii otwartej 24/7 i zamawiacie 10 dużych pepperoni na puszystym cieście z dodatkowym serem. Oczywiście 10 to tylko umowna liczba, ponieważ nieważne, co się tam wstawi, zawsze i tak będzie za dużo w stosunku do liczby osób.

To jednak nieważne. Dążę bowiem do tego, że co by się nie działo, rano i tak zawsze zostanie kilka zimnych, nieświeżych i zesztywniałych kawałków. Jako że wyrzucanie pizzy to grzech ciężki i niewybaczalny, to trzeba ją jakoś podgrzać, żeby była w miarę zjadliwa. Ale jak to zrobić? W mikrofali? Nie, nie ma nic gorszego niż taka pizza. No to może piekarnik? Też nie, za długo to wszystko trwa, poza tym też nie będzie idealna.

Nie martwcie się jednak, ponieważ użytkownicy portalu Reddit postanowili ukrócić nasze męki i pokazać nam, jak to się profesjonalnie robi. Wystarczą tylko 4 łatwe kroki, by wczorajszy nieświeży placek zmienił się znów w chrupiącą i puszystą pizzę!

19a32b8957950e1912dc751cb91d7a14.jpg

1. Wrzuć zimną pizzę na rozgrzaną nieprzywierającą patelnię. Nie używaj oleju; płomień na połowę mocy.
2. Smaż pizzę przez około 2 minuty lub do czasu aż spód stanie się chrupki.
3. Dodaj kilka kropel wody na patelnię obok (to ważne) pizzy i przykręć ogień do minimum.
4. Przykryj patelnię i gotuj pizzę jeszcze przez ok. minutę.


To wszystko! Dzięki tym krokom ser będzie pięknie roztopiony i ciągnący się, boki wilgotne a spód chrupki. Nie musicie dziękować!
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Reddit Wtorek 26.07.2016