Jak obdarowywać kobiety?

Powoli zbliża się wieczór. Ostatni raz sprawdzasz w lustrze, czy garnitur leży idealnie, przygładzasz ręką niesforny kosmyk włosów na swojej ułożonej zgodnie z najnowszą modą czuprynie, zabierasz zawiniętą w gustowny papier niewielką paczuszkę i jedziesz po Nią. Kilkanaście minut później, przy elegancko zastawionym stoliku wręczasz Jej prezent, mówiąc: „Wszystkiego najlepszego, kochanie!”, a Ona odpakowuje podarunek patrząc Ci w oczy z uśmiechem. Po chwili spogląda na trzymane w rękach pudełeczko i cała radość w tym właśnie momencie znika z Jej twarzy. „O, krem przeciwzmarszczkowy! Dziękuję.” mówi, ale w Jej oczach dostrzegasz jedynie pogardę i wiesz, że to Twój ostatni wieczór z Nią. Chwilę później budzisz się zlany zimnym potem i oddychasz z ulgą: na szczęście to był tylko koszmarny sen, nic więcej...
wyjatkowyprezent.jpg

Ta historia pojawia się nie bez powodu. Smutna prawda jest bowiem taka, że nie każdy facet ma tyle farta, co ten z historyjki powyżej. Dlaczego? Bo większość z nas nie ma najmniejszego pojęcia o tym, czym i jak obdarowywać kobiety. A przecież zadowolona kobieta to zadowolony mężczyzna – to prawda stara jak świat. I ciągle aktualna. Co zatem robimy nie tak, planując prezent dla Niej?

Podstawy podstaw

Po pierwsze i najważniejsze pamiętaj, że prezent możesz dać kobiecie zawsze, bez czekania na jakąkolwiek okazję. Przecież nie musisz mieć żadnego konkretnego powodu w postaci jakiejś daty w kalendarzu, żeby sprawić odrobinę przyjemności swojej ukochanej, prawda? Spontaniczność i odrobina szaleństwa (w pozytywnym znaczeniu) są zawsze w cenie, a jeśli doprawisz je szczyptą dobrego humoru i jakimś miłym drobiazgiem, efekt może przekroczyć twoje najśmielsze oczekiwania.

Często zapominamy niestety, że nasze piękniejsze połowy generalnie nie przepadają za prezentami praktycznymi. Zdecydowanie lepszym wyborem niż jakiś kosmetyk (zwłaszcza taki, jak opisany w przytoczonej na początku historyjce!) jest zabranie ukochanej na romantyczną kolację we dwoje do jakiejś dobrej restauracji. A jeśli potrafisz gotować, co wcale nie jest tak trudną sztuką, pójdź na całość i zaproś Ją na obiad przygotowany przez Ciebie – stare porzekadło „przez żołądek do serca” jest nadal aktualne. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo...

Przyjemności dla podniebienia to w ogóle bardzo szerokie pole do popisu, a jedyne, co cię ogranicza, to twoja kreatywność. Z odpowiednim wsparciem w postaci setek blogów kulinarnych znajdujących się w sieci będziesz w stanie zdziałać cuda. Własnoręcznie upieczone muffinki, ciasteczka owsiane albo cynamonowe będą lepszym prezentem niż jakiekolwiek ciasto kupione w cukierni. Dlaczego? Bo włożyłeś w ich zrobienie wysiłek i serce, a przede wszystkim – zrobiłeś to dla Niej. Kobiety doceniają takie gesty.

Atak z zaskoczenia

Wybierając prezent dla dziewczyny czy żony warto też pamiętać, że kobiety lubią być zaskakiwane – nawet jeśli się do tego nigdy nie przyznają, to właśnie tak jest. Dowód? Zapytaj kiedyś ukochaną, co chciałaby od ciebie dostać w ramach prezentu (okazja nie ma znaczenia), a najprawdopodobniej odpowie coś w stylu „nie wiem, wymyśl coś”. Prościzna, prawda? Tylko co zrobić, kiedy do głowy nie przychodzi ci żaden sensowny pomysł?

Zdecydowanie nie warto iść na łatwiznę w postaci bukietu ze stu róż czy innego „opatentowanego” rozwiązania podobnego typu. Jeśli chcesz podarować kwiaty, spróbuj nazrywać ich sam – nawet w dużym mieście nie powinno stanowić to wielkiego problemu. A jeśli znalezienie nawet garści dziko rosnących stokrotek jednak jest problematyczne, to tym lepiej: ukochana na pewno doceni, że znalazłeś kwiaty specjalnie dla niej.

Próba obdarowania ukochanej perfumami ma szansę powodzenia, ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze musisz wiedzieć, jakiej gamy zapachowej ona aktualnie używa (mówimy o pewnym spektrum, czyli o perfumach używanych przez nią przez co najmniej kilka ostatnich miesięcy). Po drugie zorientuj się, czy nie planuje w najbliższym czasie kolejnej zmiany – jeśli tak, punkt dla ciebie: wybierz coś pasującego i gotowe. Po trzecie wreszcie, jeśli na zmianę się nie zanosi, możesz postawić wszystko na jedną kartę: znajdź i kup damskie perfumy, które podobają się tobie. Wręczając je powiedz, że uważasz, że pasują do niej o wiele lepiej niż te, których używała dotąd. Stuprocentowej gwarancji sukcesu nie ma, ale na pewno ją zaskoczysz. Kto wie, co z tego wyniknie...?

Nigdy też nawet nie zastanawiaj się nad tym, czy kupić wybrance buty do biegania, rower czy karnet do klubu fitness - to grozi kataklizmem na dużą skalę i przez naprawdę długi czas nie uzyskasz wybaczenia za sugestię, że twoja ukochana jest gruba. Żadne prezenty dla niej nie mogą nawet pośrednio czegoś takiego dawać do zrozumienia. I nieważne są twoje dobre chęci – wiesz, gdzie one trafiają, prawda?

Czasem zdarza się jednak, że dopadnie nas kompletny brak weny. Nawet wtedy jednak nie należy się załamywać. Jeżeli znasz przynajmniej jedno niespełnione marzenie swej wybranki (a najpewniej wiesz o większej ich liczbie), możesz wyjść z sytuacji kryzysowej co najmniej obronną ręką. W sieci są portale oferujące nietypowe prezenty na każdą okazję – spróbuj znaleźć prezenty dla niej tam. Pamiętaj tylko, że nie jesteś przeciętnym gościem, tylko fantastycznym facetem, który ma szczęście spędzać życie z wyjątkową kobietą. A wyjątkowa kobieta zasługuje na wyjątkowy prezent, więc postaraj się o coś naprawdę nietuzinkowego, jak choćby zaprojektowanie sobie wymarzonych butów czy romantyczna kolacja we dwoje na wysokości 50 metrów nad ziemią – zajrzyj na przykład na wyjatkowyprezent.pl i wybierz coś, czego Ona nie zapomni do końca życia...
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z organizatorem kampanii wyjatkowyprezent.pl Czwartek 01.09.2016