Zagraj w Monopoly!

Ostatnio mogliśmy wszyscy głosować na miasta, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w polskiej edycji gry Monopoly. Najwięcej głosów uzyskał Białystok, "stolica" woj. Podlaskiego. Ale na planszy Monopoly nie zabraknie także min. Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, czy Poznania.

gra planszowa


Monopolly to klasyczna gra planszowa, która polega na handlu nieruchomościami. Pomysłodawcą gry był Charles B. Darrow, Amerykanin, który wpadł na ten pomysł w okresie Wielkiego Kryzysu w U.S.A.
Gracze mają możliwość obracania dużymi kwotami pieniędzy i bardzo szybkiego wzbogacania się, na nieruchomościach, w które wcześniej zainwestowali.

Monopolly rozpoczyna się od pola „start” , a gracze w zależności od tego ile oczek pokażą kostki, przemieszczają się po planszy. Większość pól na planszy to miasta, jednak kupić można także inne nieruchomości jak np. dworce. Kiedy gracz wykupi cały kompleks nieruchomości oznaczonych w grze jako całość, ma prawo „budować” w nich domy i hotele. Gracz, który „wejdzie” na teren innego gracza musi mu płacić czynsz.

W grze najważniejsze jest oczywiście szczęście, bo to w dużej mierze od niego zależy na jakich polach wyląduje gracz. Jednak oprócz szczęścia, trzeba też strategicznie rozplanowywać wydatki i mieć zmysł do interesów. Niejednokrotnie gracze zmuszeni są także do ryzykowania.

Monopoly to gra która zawładnęła całym światem. Jej popularność polega przede wszystkim na tym, że zasady gry nie są skąplikowane, rozwija umiejętność logicznego myślenia i planowania, a także daje sporą satysfakcje, o ile wygrywasz...


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011