Jak golić się brzytwą?

Moda na oldskul wraca. Jeżeli nie boisz się porównań do małpy z brzytwą, możesz spróbować ogolić się nią sam. Porad, jak to uczynić i nie pochlastać się przy tym, udzieli ci Maciej Łagocki, ekspert z dwudziestoletnim doświadczeniem, który pobierał nauki w najstarszym na świecie barber shopie Truefitt&Hill. Jeśli masz jednak obawy o całość i bezpieczeństwo swojej twarzy, idź po prostu na golenie brzytwą do specjalisty
golibroda goli brodę


Najpierw przygotuj skórę do golenia, np. wklep specjalny olejek zmiękczający zarost. Owiń twarz gorącym ręcznikiem. Zmiękczy to zarost i otworzy pory skóry (podobnie działa ciepła kąpiel). Teraz nałóż pianę na zarost (gotową lub użyj pędzla) i zacznij właściwe golenie. Golisz się zgodnie z kierunkiem, w jakim rośnie zarost, czyli „z włosem”, ostrze ustawiasz po kątem 30 stopni do skóry twarzy, golisz ruchami delikatnymi i krótkimi.

golibroda goli brodę

Zaczynasz od boków, kończysz na brodzie i wąsach. Jedną dłonią trzymasz brzytwę, drugą mocno napinasz skórę w kierunku przeciwnym  do ruchu ostrza. Po pierwszym razie cały proces powtarzasz: znów na kilka minut owiń twarz gorącym ręcznikiem, nałóż pianę i gól się. Drugie golenie jest szybsze i pozwala jeszcze dokładniej pozbyć się zarostu i poprawić niedociągnięcia. Na ogoloną twarz nałóż balsam łagodzący.

golonko2.jpg

Owiń twarz po raz ostatni, tym razem zimnym ręcznikiem, którego zadaniem jest zamknąć pory i załagodzić ewentualne podrażnienia. Skończone! Przydatne tipy:
1. By golenie było przyjemniejsze skrop ręcznik olejkiem zapachowym.
2. Użyj wysokiej jakości pędzla najlepiej z borsuczego włosia.
3. Nie wywieraj zbyt dużego nacisku na brzytwę, grozi to podrażnieniami.
4. Kąt ustawienia brzytwy w stosunku do twarzy - około 30 stopni.
5. Pociągnięcia ostrzem powinny być krótkie.
6. Zobacz, jak robią to profesjonaliści w salonie Spearside w Warszawie.

Artykuł pochodzi z miesięcznika CKM nr 3/2014


Dodał(a): CKM Środa 19.03.2014