Jak dobrze inwestować kasę

Nie wiesz, w co lokować pieniądze ze śmieciówki albo 500+? Obrazy, monety, czy pocztowe znaczki to nuda. Poznaj alternatywne sposoby inwestowania oszczędności. Np. kup urodzinowy numer CKM...
CKM072016-coverrrrrr-xxxl.jpg

Klocki Lego
Kup jakiś zestaw z edycji limitowanej, jak np. „Star Wars”, a potem wykaż się silną wolą i nie otwieraj tego pudełka, dopóki nie zniknie z oferty Lego, czyli ok. 2–3 lata od wydania. Przykład? Zestaw „Star Wars Super Star Destroyer” cztery lata temu kosztował ok. 1400 zł, a dziś jest wart 4 kafle! „Millenium Falcon” – kiedyś 1800 zł, dziś aż 10 do 20 tys. zł. Jedyny kłopot: w Polsce ciężko znaleźć chętnego – taką kasę dają na zachodzie.

Buty
Ludzi, którzy ześwirowali na punkcie sneakersów, stale przybywa. Ale zdobycie tych najcenniejszych wcale nie jest proste. Kiedy limitowana kolekcja trafia do sklepu, to kolejki w USA potrafią ustawiać się przed nim już tydzień wcześniej, a w sieci rozchodzą się w kilka sekund. Mimo wszystko warto, bo np. Nike Kobe XI Elite Low Beethoven w dniu premiery kosztowały ok. 200 dol., gdy ich zabrakło w sklepie 400 dol., a dziś na Amazonie są warte 600 baksów.

Alkohole
Najlepiej w whisky i wina. Możesz kupić całą beczkę, która nie opuści miejsca produkcji lub tradycyjną butelkę i przechowywać ją w domu niczym dzieło sztuki. Te najbardziej kolekcjonerskie i wiekowe łychy kosztują nawet kwotę z sześcioma cyframi! Zwróć szczególną uwagę na takie marki jak np. Macallan czy Bowmore. Szacuje się, że wartość takiej butelki w ciągu 5 lat może wzrosnąć o 160 procent. Winne pewniaki to te z Toskanii, Burgundii oraz Bordeaux.

Zabytkowe auta
Najlepiej by niosły za sobą jakąś historię, grały w kultowym firmie, czy należały do znanych osób, ale wtedy oczekuj kwoty w milionach. Przykład? Aston Martin DB5, którym jeździł agent 007 w „Goldfingerze”, w 2006 roku został sprzedany za 2 mln dol. Nie masz przy sobie tyle? Spokojnie, zawsze możesz odrestaurować Fiata 126p, Warszawę, Syrenę, czy Wołgę. Za parę tysięcy na pewno coś znajdziesz, plus koszty renowacji wynoszące często wielokrotność zakupu. A później to zwróci się z nawiązką.

Winyle i kasety magnetofonowe
Najpierw zadzwoń do swojej babci i zapytaj, czy przypadkiem w czasach młodości nie była czyjąś wielką fanką. Może okazać się, że jest np. posiadaczką winyla z autografem Czesława Niemena, który jest dziś warty kilkaset złotych. A może znajdziesz w jej kolekcji pierwsze wydania albumów The Beatles i Queen? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zainwestował w kolekcjonerskie kasety magnetofonowe, które wracają do łask. O.S.T.R. wydał w tym roku 550 sztuk, sprzedały się jeszcze przed premierą.

Urodzinowy numer CKM
Tak – ten, który jeszcze jest w kioskach! Może tego jeszcze nie wiesz, ale lipcowe wydanie CKM jest numerem absolutnie wyjątkowym i kolekcjonerskim – z okazji naszych 18. urodzin wydaliśmy go w specjalnym wydłużonym formacie (175x275 mm), który już nigdy się nie powtórzy. Dlatego warto go mieć – nie tylko z powodu ciekawych treści, ale i tego, że za kilka lat – jesteśmy o tym przekonani – będzie można będzie na nim dużo zarobić, tak jak na innych wyjątkowych przedmiotach!

Wyjątkowy urodzinowy numer CKM będzie w kioskach tylko do połowy lipca! Kup teraz, zanim kupią go inni ;)

CKM072016-cover-617.jpg

Po co iść do kiosku? Zamów CKM prosto do domu!
Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale dostaniesz ekstra książkę gratis!

PRENUMERATA7-2016.jpg


Dodał(a): CKM Czwartek 07.07.2016