Jak będą wyglądać ludzie za 1000 lat?

Nieśmiertelność jest w zasięgu naszych rąk. Według twórców filmiku za 1000 lat będziemy odporni na wszelkie choroby.

1.jpg


W SKRÓCIE:
Ludzkie organizmy wciąż ewoluują. Twórcy filmiku zastanawiają się jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat. Prócz zmian widocznych gołym okiem stawiają tezę, że dzięki rozwojowi technologii staniemy się odporni na choroby, a nawet nieśmiertelni.

PEŁNA WERSJA:
Rasa ludzka wciąż ewoluuje. W organizmach cały czas zachodzą jakieś mniejsze, bądź większe zmiany. Poza tym na nasz rozwój wpływa technologia. Twórcy krótkiego wideo zadali sobie pytanie jak człowiek będzie wyglądał za tysiąc lat. Aby na nie odpowiedzieć wzięli pod uwagę wiele czynników i różnego rodzaju transformacje naszych ciał, na przestrzeni wieków.

Prawdopodobnie będziemy wyżsi. W ciągu ostatnich 130 lat średnia wzrostu się zwiększyła. W 1880 Amerykanie mierzyli przeciętnie 170 centymetrów, a dzisiaj jest to około 177 centymetrów. Dodatkowo istnieją duże szanse, że będziemy łączyć się z maszynami, w celu polepszenia naszego słuchu, wzroku i zdrowia. Już teraz są protezy uszu pozwalające nagrywać dźwięki i generujące szum.

Na uniwersytecie w stanie Oregon tworzone są bioniczne oczy, mające pozwolić widzieć osobom niewidomym. Dodatkowo tego typu wynalazki prawdopodobnie sprawią, że będziemy spoglądać na świat w podczerwieni, albo prześwietlać przedmioty promieniami rentgenowskimi.

Zmianom ulegnie nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale również geny. Już teraz znaleziono zarażone HIV dzieci w Afryce Południowej, które prowadzą normalne życie, ponieważ urodziły się z naturalnym systemem immunologicznym, niepozwalającym na rozwój wirusa. Powstały też specjalne urządzenia kontrolujące nasze DNA, przez co możemy stać się odporni na wszelkie choroby, a nawet odwrócić efekt starzenia.

Prawdopodobnie część z nas zamieszka na Marsie. Do czerwonej planety dociera 66% mniej promieni słonecznych, przez co wykształcą się źrenice absorbujące więcej światła, a ze względu na mniejszą grawitację tamtejsi ludzie będą wyżsi niż ktokolwiek na Ziemi.

Największą zmianą może być zyskanie nieśmiertelności. Będzie to wymagało zgrania świadomości do maszyn. Już teraz naukowcy we Włoszech i Chinach potrafią przeprowadzić transplantację głowy u myszy. Następnym krokiem ma być zrobienie tego samego z ludźmi.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: YouTube Poniedziałek 08.05.2017