Jak baba, to bez jaj

Kobiety z poczuciem humoru nie są atrakcyjne dla mężczyzn - wykazały nowe badania naukowców. Zadziwiające czy wręcz przeciwnie?

shutterstock_282042320.jpg

Już dawno temu udowodniono, że mężczyzna, który potrafi rozbawić kobietę, ma większe szanse na jej zdobycie. Tymczasem okazuje się, że zależność ta zupełnie nie sprawdza się w przypadku pań. Poczucie humoru u kobiet nie zwiększa szans na podbój mężczyzny - wynika z nowych badań.

W ramach eksperymentu, 100 wolontariuszy udało się na 10-minutową „randkę w ciemno”, w takcie której miało przeprowadzić rozmowę z nieznajomą osobą płci przeciwnej. Po przeanalizowaniu rozmów naukowcy stwierdzili, że poczucie humoru, bardziej świadczy o tym, że dana osoba jest ekstrawertykiem, aniżeli o jej intelekcie.

„Uważa się, że mężczyźni z poczuciem humoru są bardziej błyskotliwi, ale wcale nie musi to odzwierciedlać ich inteligencji” – twierdzi ekspert komunikacji i profesor z University of Kansas, Jeffrey Hall. "Mężczyźni używają humoru, aby ocenić, czy kobiety są nimi zainteresowane. Chcą w ten sposób sprawić, że kobiety odsłonią przed nimi wszystkie swoje karty. W przypadku niektórych ludzi jest to świadoma strategia" - dodaje.

Badania wykazały również, że mężczyźni, którzy potrafią rozbawić kobiety, zwiększają tym samym swoje szanse na związek z nimi. Z kolei kobiety z wysokim poczuciem humoru nie wzbudzały już takiej samej sympatii wśród mężczyzn.

Naukowcy podkreślili, że w przeszłości kobiety zwracały uwagę na mężczyzn z poczuciem humoru, ponieważ istnieje związek między byciem zabawnym i sprytem. Nie wyjaśniono natomiast, dlaczego mężczyźni nie doceniają poczucia humoru u pań. Być może kobiety po prostu nie muszą być tak bystre i sprytne jak my - wszak do pieczenia bawoła, albo innego mycia garów, cecha ta nie jest już tak konieczna...

źródło: dailymail.co.uk


Dodał(a): Bartosz Joda Wtorek 20.10.2015