Jacht Polki podbija świat

Projekt luksusowego jachtu stworzony przez młodą Polkę – Marlenę Ratajską, podbija świat. Znalazł się on w finałowej szóstce prestiżowego konkursu Show Boats Design Awards, dzięki czemu autorka ma szansę na zdobycie tytułu Młodego Projektanta Roku.
jacht ratajskiej

Polacy mają szczególne predyspozycje i zdolności w dziedzinie projektowania jednostek pływających. Kilka dni temu pisaliśmy o firmie z Gdańska, której luksusowe, wielokadłubowe jachty podbijają serca najbogatszych ludzi na świecie, a teraz dowiadujemy się o młodej, polskiej projektantce jachtów, nawiasem mówiąc studentce Politechniki Gdańskiej, której talent został doceniony w międzynarodowym konkursie.

Zadaniem osób, które przystąpiły do rywalizacji w Show Boats Design Awards, było stworzenie pomysłu zagospodarowania kadłuba 45-metrowego jachtu motorowego. Należało zaprojektować jego nadbudowę tak, by spełniała określone oczekiwania przyszłej właścicielki jachtu – włoskiej projektantki mody. W skrócie: miało być bardzo luksusowo.

I tak też jest. Pojekt Marleny Ratajskiej zakłada bowiem, że na górnym pokładzie jachtu znajdzie się apartament przyszłej właścicielki. Niżej, na rufie pokładu głównego, zadaszona przestrzeń jadalniana z grillem teppanyaki, dwa pomieszczenia spa, salon wypoczynkowy oraz salon piękności. W przedniej części autorka projektu zlokalizowała otwartą przestrzeń jadalniano-wypoczynkowo-kinową, a także zagnieżdżone w dziobie jaccuzi. Pod pokładem mają się zaś mieścić siłownia, sauna, dwie sypialnie, a także strefa sportów wodnych, bar i basen.

Brzmi imponująco, a wygląda jeszcze lepiej. Nic więc dziwnego, że Polka znalazła się w tak zaszczytnym gronie finalistów. Zobaczcie zresztą sami.

Poniżej prezentujemy  pracę Marleny Ratajskiej oraz pozostałych projektantów.

Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 15.03.2016