Islamizacja matematyki

A Ty co myślisz o koncepcji Unii Europejskiej, która w związku z nasilającym się kryzysem imigracyjnym postanowiła wprowadzić nauczanie cyfr arabskich do szkół? Wiesz które to, prawda...?
islamizacja-matematyki.jpg

W narodzie wrze. Naród ma alergię na przybyszów z krajów arabskich. Naród stał się jeszcze bardziej narodowy. Wychodzi jednak na to, że naród nie wie sam czego się boi i z czym już od tysięcy lat obcuje. Obnaża to youtuber Krzysztof Wójtowicz, który w swojej sondzie ulicznej pyta przypadkowych przechodniów odnośnie nowej inicjatywy Unii Europejskiej.

Według twórcy, UE w związku z kryzysem imigracyjnym postanowiła nauczać w europejskich szkołach cyfr arabskich. Pewnie w domyśle chodzi mu o to, by ułatwić przybyszom asymilację, ale i wykonać w ich stronę przyjazny gest, poznając lepiej ich kulturę, wyrażoną właśnie cyframi.

Nie wiem co przebija mocniej – ignorancja w temacie imigracyjnym czy brak podstawowej wiedzy, którą posiedliśmy jeszcze w szkole podstawowej, a może mamy po prostu słabą pamięć. Z drugiej strony widać strach przed obcymi z daleka i ich kulturą. Tu z kolei może chodzi o przeszłość okupacyjną. Ale skąd w młodych ludziach byłaby taka obawa?Można zarzucić autorowi tendencyjność, że wybrał odpowiedzi tak, by zmanipulować materiał. Ale mimo wszystko zastanawiające będzie jak wiele ludzi daje się wkręcić. Budujące jest jednak, że kilka osób po krótkiej manipulacji skojarzeniami, przypomina sobie jak liczy na co dzień.

A tak na marginesie – wiesz jakiego alfabetu używamy? Gugluj.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 03.08.2016