ISIS odpowiada hakerom: jesteście idiotami

Tzw. Państwo Islamskie (ISIS) odpowiedziało hakerom Anonymous na ich cyfrowe groźby. Wydaje również wytyczne, jak bronić się przed przejęciem utajnionych wiadomości, wysyłanych przez aplikacje szyfrujące.
isis-hakerom.jpg

W poniedziałek Anonymous wypowiedziało ISIS cybernetyczną wojnę totalną, grożąc organizacji paraliżem cyfrowym na niespotykaną dotychczas skalę. Zrobili to po atakach terrorystów na niewinnych i przypadkowych ludzi w Paryżu. Masakra pochłonęła 129 żyć, a kilkaset kolejnych osób ranili, w tym wiele jest w stanie krytycznym.

ISIS kpi z gróźb Anonymous. Jak podaje Newsweek, terroryści poprzez aplikację Telegram, służącą do wysyłania zaszyfrowanych (nie dla hakerów) wiadomości, szydzili z cyfrowych banitów. Drwią zastanawiając się, co „anonimowi” mogą przejąć – konta na twitterze, maile itp.

Kierownictwo ISIS wydało instrukcje, jak unikać zhakowania kont w mediach społecznościowych. „Nie rozmawiajcie przez telegram z osobami, których nie znacie i blokujcie je, ponieważ jest wiele luk w telegramie, przez które mogą was zhakować”. Wytyczne dotyczące Twittera: „Nie rozmawiajcie z na twitterze przez wiadomości bezpośrednie, ponieważ także mogą was zhakować”.

„Anonimowi” zaczęli już tworzyć listy i blokować profile społecznościowe terrorystów, tłumacząc, że wstrzymanie tego kanału propagandy jest bardziej istotne, niż się nam wydaje. Wszelkie działania Anonymous w tym temacie opatrzone są hashtagami #OpISIS or i #OperationISIS.

Oprócz zamykania kont podejrzanych o terroryzm osób, haktywiści podają ich dane osobiste i fizyczne adresy zamieszkania lub zameldowania. Tu właśnie powinna zapalić się nam pomarańczowa lampka – co jeśli Anonymous niezbyt rzetelnie przeprowadzili swoje „śledztwo”?

Dodał(a): Jan Rzeźnik Środa 18.11.2015