ISIS ma zalecenia dla terrorystów w związku z koronawirusem

Trudno doszukiwać się pozytywnych stron pandemii, która wywołuje panikę na całym świecie. Kolejne państwa wydają zalecenia dla swoich obywateli. Teraz do tego grona dołączyło Państwo Islamskie (ISIS). To optymistyczna wiadomość dla Europy.
iStock-119929376.jpg

Choć źródłem pochodzenia koronawirusa są Chiny, to epicentrum pandemii znajduje się obecnie w Europie. Z tego względu Państwo Islamskie przygotowało dla swoich wyznawców specjalny biuletyn z wytycznymi dotyczącymi koronawirusa – donosi brytyjski The Times.

Zgodnie z pismem zdrowi członkowie ISIS mają nie wkraczać do “krainy epidemii”, którą jest Europa. Natomiast każdy chory dżihadysta przebywający na kontynencie powinien tam zostać.


Grupa terrorystyczna radzi także, by jej członkowie, którzy napotkają osobę zarażoną, uciekali przed nią "jak przed lwem". Zgodnie z dyrektywą, mają też zakrywać usta podczas kichania i ziewania oraz dokładnie myć ręce.

Państwo Islamskie, tworząc biuletyn, nie brało pod uwagę zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zamiast tego odwoływali się do cytatów proroka Mahometa. Mimo to trzeba przyznać, że ISIS ma rozsądne podejście do pandemii.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 16.03.2020