iPhone 7 - ceny i specyfikacje

Oceń sam, czy iPhone 7 jest wart swojej ceny i czy rzeczywiście jest urządzeniem przełomowym, czy może po prostu nadrabia straty wobec konkurentów.
iphone 7.jpg

Szef Apple – Tim Cook – podsumował dotychczasową sprzedaż telefonów z jabłkiem jako gigantyczny sukces, którego nie osiągnął dotąd nikt. Miliard sztuk sprzedaych iPhone'ów rzeczywiście roboi wrażenie, czy komuś się to podoba czy nie. Do tego zwiększyli produkcję najnowszego urządzenia o 10% ze względu na problemy Samsunga z "wybuchającym" modelem Galaxy Note 7 i odwracającymi się od koreańskiego producenta klientami.

Wiele przewidywań co do najnowszego "jabłka" potwierdziła się, ale do rzeczy – specyfikacje iPhone'a 7:

Wyświetlacz – ekrany Retina o 25% jaśniejsze od poprzednika o wymiarach: iPhone 7 – 4,7 cala, iPhone 7 Plus – 5,5 cala w Full HD.

Procesor A10 Fusion z 4 rdzeniami (2 odpowiedzialne za maksymalną wydajność, 2 za pracę w trybie energooszczędnym) – ma być dwukrotnie mocniejszy od tego z iPhone 6s. Dzięki takiemu rozwiązaniu bateria ma wydłużyć swoją pracę o dwie godziny.

Grafika – Apple chwali się, że najnowszy procesor A10 w połączeniu z układem graficznym zastosowanym w iPhone 7 pozwoli na korzystanie z gier w oprawie podobnej jak ta na tytuły konsolowe.

Dźwięk – tak jak głosiła większość przecieków, Apple zrezygnowało z tradycyjnego wejścia jack. Teraz słuchawki można podpiąć przez złącze ładowania Lightning dzięki adapterowi, który dołączany będzie do zestawu.
Dodatkowo potwierdziły się też pogłoski o drugim głośniku głównym do odtwarzania muzyki w stereo.Aparat – ma rozdzielczość 12 megapikseli oraz wpuszcza więcej światła niż poprzednik (przysłona f/1.8) oraz optyczną stabilizację obrazu. W modelu iPhone 7 Plus zastosowano dwa aparaty główne, z czego jeden jest szerokokątny. Takie rozwiązanie daje imponujący zoom optyczny (w przeciwieństwie do cyfrowego nie pogarsza jakości zdjęć) o 10-krotnej wartości. Również dzięki temu będzie się dało sterować głębią ostrości na fotach, czyli rozmyciem tła (bokeh).
Cztery diody LED odpowiadać będą za korektę światła zastanego i mają niwelować zakłócenia światła sztucznego.
Aparat od frontu telefonu będzie miał matrycę 7 megapikseli.

Wodoodporność – iPhone'y będą odporne na pył i zachlapania w klasie IP67.

Kolory – onyks (czarny z połyskiem), czarny, srebrny, złoty, różowe złoto.

Cena:
iPhone 7 32 GB - 3349 zł, 128 GB – 3879 zł, 256 GB – 4399 zł.
iPhone 7 Plus 32 GB - 3949 zł, 128 GB – 4479 zł, 256 GB – 4999 zł.

Sprzedaż iPhone'ów 7
ruszy w USA 9 września, w Polsce będzie go można zamówić od 23 września 2016 roku.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 08.09.2016