iPhone 6s i iPhone 6s Plus - przecieki

Do sieci trafia wiele przecieków dotyczących jutrzejszej prezentacji najnowszych produktów Apple, m.in. iPhone 6s i iPhone 6s Plus. Zobacz, czy zdecydujesz się na najnowsze smartfony z Cupertino. Do sprzedaży wejdą 18 września.
iphone-6s.jpg

Wszystkie oczy gadżeciarzy 9 września skierowane będą na ekrany relacjonujące na żywo prezentację nowych produktów Apple. Poznamy wtedy specyfikacje i ceny najnowszych iPhone`ów. Modele 6s i 6s Plus to najbardziej wyczekiwane w tym momencie premiery technologiczne na świecie. Serwis cnet.com zebrał wszystkie najbardziej wiarygodne przecieki dotyczące specyfikacji i cen iPhone 6s i iPhone 6s Plus.

WYŚWIETLACZ
Jeśli chodzi o wielkość, oba modele mają pozostać tych samych wymiarów, co ich poprzednicy bez litery „s”, czyli 4,7 i 5,5 cala. Znawcy tematu życzą sobie, by wyświetlacze były czułe na poziom nacisku – to stworzyłoby nowe możliwości dla smartfonów i aplikacji.

PROCESOR
Według nieoficjalnych informacji, przetarg na najnowsze procesory Apple wygrał Samsung i to on ma dostarczyć nowe A9 do kolejnych iPhone`ów.

RAM
Podobno najnowsze modele mają mieć dwukrotnie większą ilość RAMu w porównaniu z modelami iPhone 6 i iPhone 6 Plus – 2GB. To usprawni jego pracę i nieco „odmuli”.

PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA
Z wycieków pochodzących rzekomo od producenta podzespołów, pamięć pozostanie na tym samym poziomie co dotychczas: 16, 64 i 128 GB.

APARAT
W związku z kwietniowym zakupem izraelskiej firmy zajmującej się produkcją podzespołami do aparatów, domniemany jest montaż optyki zbliżonej jakością do cyfrowych lustrzanek. Rozdzielczość maksymalna aparatu ma skoczyć z 8 do 12 MP. Wideo ma być nagrywane w 4K.

iOS
Najnowszymi iPhone`ami będzie sterował zaprezentowany ostatnio iOS 9. Ma wpłynąć na ulepszenie Siri, Apple Pay, News. Poprawione będzie przewijanie ekranu i animacje. Odpowiednia kalibracja z podzespołami ma wydłużyć żywotność baterii o ok. 3 godziny.

OBUDOWA
Przede wszystkim ma być wzmocniona, by nie powtórzyła się sytuacja z poprzednich modeli. Ich miękkie aluminium wyginało się, gdy smartfon poddawany był lekkim obciążeniom (Bendgate). Bardziej trwałe aluminium będzie takie samo jak w Apple Watch Sport.

KOLORY
Wszyscy życzą sobie dodania koloru różowego złota, który zarezerwowany był dla Apple Watch. Poza tym przecieki mówią o tych samych barwach co obecnie: gwiezdna szarość, złoty, srebrny.

USB
Nie będzie. Niestety nie pociągnięto trendu, który swój start miał 12-calowy Apple MacBooku z kwietnia tego roku. USB typu C nie przyjęło się jeszcze na stałe. Wiele świadczy o tym, że gniazdem ładowania pozostanie Lightning.

CENY
Ceny iPhone 6s i iPhone 6s Plus mają przypominać te sprzed roku, gdy debiutował model iPhone 6.

Konferencja odbędzie się w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco, 9 września o godzinie 19 czasu polskiego. Możesz oglądać ją pod tym LINKIEM.


Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 08.09.2015