Ile kosztuje bycie Darthem Vaderem?

Domyślam się, że po weekendowych baletach głos Dartha Vadera utrzymuje Ci się mniej więcej do poniedziałkowego wieczoru. Może nawet masz ciuchy w kolorze jego szat, gdy poniesie Cię melanż i za mocno zadziała na Ciebie przyciąganie ziemskie. Nie oceniam Cię. Ale jeśli już chcesz wyglądać profesjonalnie w całym Imperium Galaktycznym, musisz sypnąć kasą. I to nie są tanie rzeczy.
darth-vader-otw.jpg

W majowym numerze CKM znajdziesz informację, ile Bruce`a Wayne`a kosztuje bycie Batmanem. Teraz ludzie ze sklepu shadestation.co.uk zajmującego się sprzedażą okularów wyliczyli, jaką kwotą musisz dysponować, żeby być kimś ważnym po ciemnej strony Mocy. Bardziej rozpoznawalnego i czarnego charakteru nie znajdziesz w żadnym wszechświecie.

ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ – 2 280 000 ZŁ

Hełm Vadera ma tę funkcjonalność i porównywany jest do hełmu pilota F-35. Wbudowany GPS, noktowizor, system namierzania wroga i holograficzne wyświetlacze są w standardzie

SZTUCZNE NOGI I LEWA RĘKA – 684 000 ZŁ (532 000 zł za obie nogi, 152 000 zł za lewą rękę)
Anakin Skywalker traci swe kończyny w „Zemście Sithów” po walce z Obi Wan Kenobim. By być galaktycznym wirażką, Vader musi mieć najlepsze z najlepszych członków. Sam zakup to pikuś przy kosztach ich utrzymania. W przypadku tych „Rolls-Royce`ów” to koszt rzędu 20 520 000 zł do końca życia. Choć jak będzie tak fikał, to kwot a może drastycznie zmaleć.

GŁOS – 3 800 ZŁ
Kwota, za którą Anakin kupuje syntezator mowy to akurat drobniaki. Skoro to tak tanie, mógłby pomyśleć o zmienianiu głosu w każdym Epizodzie albo wgrać tam sobie jakieś empetrójki i odpowiadać muzykalnie.

STRÓJ - 45 600 000ZŁ
Myślałeś, że 100 zł za koszulkę „tomiego hilfindżera” na bazarze to dużo? Kupiłeś bokserki armaniego na allegro po 20 zł za sztukę i narzekasz, że to złodziejstwo? Co ma powiedzieć Darth Vader, który nie znajdzie nigdzie „zamienników” swojego stroju?!

ODDYCHANIE – 171 000 ZŁ
Nikt nie mówił, że bycie Darthem Vaderem jest łatwe i tanie. Podczas gdy większość z nas oddycha za totalną darmoszkę, Anakin Skywalker musi za to płacić. Sztuczne płuca i serce wbudowane w jego kostium to koszt 58-metrowego mieszkania w Czeladzi na osiedlu Musiała.

darth-vader-kostium.jpg

RACHUNEK ZA FULL OPCJĘ OPIEWAŁBY NA KWOTĘ 69 540 000

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / graf.: shadestation.co.uk Środa 20.04.2016