Ile kalorii ma piwo?

Na lekkim rauszu świat wydaje się piękniejszy, a na dużym wręcz idealny. Nie będziemy zachęcać do picia butelki wódki do obiadu, ale jeśli zechcecie wypić piwo to powiemy wam ile przyjmiecie wtedy kalorii.

iStock-506814726.jpg


Alkohol ma kalorie puste, czyli te najbardziej szkodliwe. Znaczy to, że nie niosą one ze sobą żadnych składników odżywczych, a jedynie powodują lekkie zawroty głowy i plątanie się języka. Wszelcy dietetycy wpisują różne odmiany napojów wyskokowych na listę zakazanych używek. Nawet wypicie kieliszka wódki, czy lampki wina może was kosztować dodatkową wizytę na siłowni. No może z winem przesadziliśmy, szczególnie wytrawnym, gdyż ten rodzaj ma najmniej kilokalorii. 120 mililitrów tego trunku to zaledwie 80 kcal, czyli równowartość 40 Tic-Taców.


1. ILE KALORII MA PIWO JASNE, A ILE CIEMNE

Jeśli natomiast jesteście fanami bardziej męskich alkoholi, a wino to dla was jedynie tanie nalewki obalane w parku z kumplami w czasach młodości, to musicie się liczyć z o wiele większymi liczbami. Sprawdziliśmy ile kalorii ma butelka piwa jasnego i nie mamy dobrych wiadomości. To około 320 kcal, czyli po wypiciu 0,5 litra piwa, musielibyście biegać jakieś 48 minut, aby je spalić. To mniej więcej tyle samo kalorii co ma w sobie piwo ciemne. Do podanej liczby należy dodać 20. Jeśli jesteście „humanistami” powiemy wprost, że to 340 kcal.   

iStock-495693922.jpg

2. KALORIE W PIWIE PSZENICZNYM

To i tak jest nic w porównaniu do kalorii w piwie pszenicznym. W tym wypadku nie ma już żartów. 900 kcal to nie przelewki. Z tego wynika, że jeśli przeszlibyście na dietę odchudzającą i wypijali dziennie tylko i wyłącznie jedno piwo pszeniczne to chudlibyście 0,7 kilograma na tydzień. Nie radzimy tego sposobu, bo szybkie schudnięcie równać będzie się niedoborowi witamin i składników odżywczych. Lepiej pozostać przy normalnym jedzeniu, chociaż ta propozycja brzmi kusząco.

3. PIWO BEZALKOHOLOWE TEŻ MA KALORIE

Kaloryczność piwa to temat rzeka. W końcu jest tyle jego rodzajów, że można się pogubić. Jeśli natomiast drapiecie się w głowę i myślicie, że pomoże wam przerzucenie się na napoje typu „free” to odradzamy. Liczba kalorii piwa bezalkoholowego zdecydowanie jest mniejsza, ale i tak jest ich dużo. Bo 0,5 litra to aż 185 kcal. Czasami lepiej odpuścić sobie kufel piwa i nie ma znaczenia po jaką markę sięgacie najchętniej.

iStock-519321008.jpg

4. ZAKOŃCZENIE - KAŻDE PIWO MA DUŻO KALORII

Taka butelka, czy puszka piwa to powalająca wartość kaloryczna. I nie ulegajcie współczesnej modzie na piwa niepasteryzowane, bo te mają aż 370 kcal. Natomiast jeśli chodzi o kalorie w porterze to jest ich o 100 mniej. Nie jest więc łatwo być fanem tego typu napojów. Ale cóż, przecież to nie znaczy, że przestaniemy po nie sięgać. Nawet jeśli będziemy kiedyś potrzebować specjalnego chodzika, na wyhodowany bebech. Na zdrowie! Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 31.01.2017