Huawei P20 – pierwszy telefon z pięcioma obiektywami

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków dotyczących nowych flagowych modeli smartfonów Huaweia. P20 ma być pierwszym urządzeniem wyposażonym w aż pięć obiektywów.
huawei-p20-plus-p.jpg

Huawei to marka, która jako pierwsza na rynku eksperymentowała z dwoma aparatami z tyłu swoich urządzeń. A skoro tak, to zapewne inżynierowie chińskiego producenta czuli się w obowiązku pójść dalej i dodać jeszcze jeden obiektyw do swoich urządzeń.

Tym sposobem nadchodzący Huawei P20, który swoją premierę będzie miał na przełomie marca i kwietnia 2018, wyposażony będzie aż w trzy tylne aparaty oraz dwa przednie. Na razie nie wiadomo na pewno, do czego konkretnie ma służyć trzeci obiektyw z tyłu urządzenia. Z plotek i przecieków wynika jednak, że ma on pozwolić na robienie fotek w jakości 40 megapikseli. Trudno natomiast powiedzieć, czy będzie to osobny obiektyw, czy w jakiś sposób ma wspierać pozostałe dwa.

Poza tą nową funkcjonalnością z zewnątrz Huawei P20 nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Ot, kolejny bezramkowy smartfon przypominający iPhone’a X. Liczymy więc na porządne bebechy i ciekawe rozwiązania. W końcu Chińczycy potrafią to robić jak mało kto. 
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Wtorek 13.02.2018