HTC Vive Cosmos zabrało Polaka na orbitę. Nowy sprzęt robi wrażenie

W Warszawie miała miejsce premiera niezwykłego urządzenia. Okazuje się, że HTC Vive Cosmos to nie tylko świetna rozrywka, ale też sposób na spełnienie marzenia jedynego Polaka w kosmosie.

hermaszewski1.jpg


Generał Mirosław Hermaszewski to prawdziwa legenda. Pierwszy i jedyny Polak w kosmosie, który w niełatwych czasach zdecydował się sięgnąć po to, co wydawało się całkowicie niedostępne. Jego ambicja, pasja i głód wiedzy zaprowadziły go na orbitę okołoziemską. Niewielu jednak wie, że z ogromnym sukcesem wyprawy Sojuz-30 wiąże się niespełnione marzenie jedynego polskiego astronauty.

Okazuje się, że podczas misji, którą generał Hermaszewski odbył w 1978 roku, nie miał możliwości wyjścia w otwartą przestrzeń kosmiczną. Jednak w przypadku takich wyjątkowych osobowości nie ma rzeczy niemożliwych i marzenie generała o kosmicznym spacerze zrealizowało się ponad czterdzieści lat później. I co niezwykłe, wszystko wydarzyło się na Ziemi.

Tym razem nie było konieczności przechodzenia długiego i wyczerpującego treningu ani skomplikowanej selekcji. Dzięki HTC Vive Cosmos generał Hermaszewski powrócił na orbitę i spełnił marzenie o przechadzce w przestrzeni kosmicznej. A to wszystko przy użyciu niezwykłego systemu rzeczywistości wirtualnej, który nie tylko daje wrażenie niesamowitej głębi obrazu, ale też jest prosty i intuicyjny w obsłudze.

 Co prawda poleciałem w kosmos, ale nigdy nie było mi dane wyjść w przestrzeń – powiedział Hermaszewski – Śniło mi się to potem wielokrotnie, że kiedy koledzy zajęci byli własnymi sprawami na stacji, ja na chwilę, bez skafandra – żeby tylko szybciej – wychodzę przez luk w otwartą przestrzeń i podziwiam to piękno… Państwa urządzenie dało mi dziś tę możliwość. I wrażenia są niesamowite – dodał. 

VRS1.jpg

HTC Vive Comos jako pierwszy na świecie wykorzystuje technologię Vive Reality zamieniającą urządzenie w przepustkę do zupełnie innego wymiaru rozrywki. Nowy system wirtualnej rzeczywistości. HTC Vive Comos nie mógł zadebiutować w innym miejscu niż Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie przed wieloma laty zaczął się polski rozdział w historii podboju kosmosu. 

Sprzęt ma modułową konstrukcję pozwalającą na prostą zmianę funkcjonalności i bardzo precyzyjny system pozycjonowania w przestrzeni, który jest oparty na współpracy sześciu kamer. W porównaniu do pierwszej generacji HTC Vive, nowe urządzenie ma rozdzielczość większą o 88 %, co daje łącznie 2880 x 1700 pikseli. 

VRS2.jpg
Dzięki zastosowaniu zupełnie nowych paneli LCD wyświetlany obraz jest krystalicznie czysty, została zmniejszona odległość między pikselami, a efekt tzw. drzwi ekranowych został zminimalizowany. Użytkowników starszej wersji HTC Vive z pewnością ucieszy fakt, że nowe urządzenie jest kompatybilne z akcesoriami poprzedniej generacji, więc wciąż można korzystać z latarni i trackerów.

Cosmos_ExternalTrackingMod_Family.jpgKonstrukcja typu flip-up pozwala na szybkie i łatwe zdjęcie gogli bez konieczności ściągania całego urządzenia z głowy. Wygodne poruszanie się w świecie wirtualnej rzeczywistości gwarantują przeprojektowane kontrolery, a słuchawki zapewniają fantastyczny dźwięk w jakości stereo.  Twórcy urządzenia nie zapomnieli o komforcie użytkownika i zadbali o odpowiednią wentylację HTC Vive Cosmos, tak aby wycieczka do świata wirtualnej rzeczywistości dawała maksymalną przyjemność.

Cosmos_Family2_2019Aug16.jpgTak naprawdę, to HTC Vive Cosmos to spełnienie marzenia o niezwykłych podróżach, które można odbyć bez konieczności wychodzenia z domu. To rozrywka na najwyższym światowym poziomie, a dzięki subskrypcji Viveport Infinity ma nieograniczony dostęp do setek najlepszych aplikacji opartych na idei wirtualnej rzeczywistości, gier i filmów. Już teraz dostępne są takie tytuły jak: Doctor Who: The Edge of Time, Eleven Eleven, Battlewake, Gloomy Eyes, Swords of Gargantua i MLB Home Run Derby. 

iPiccy-collage.jpgHTC Vive Cosmos to doskonała zabawa i technologia na najwyższym poziomie. Taki sprzęt może okazać się świetnym prezentem gwiazdkowym nie tylko dla pasjonatów gier, ale dla wszystkich spragnionych prawdziwych emocji i zupełnie nowego spojrzenia na świat – również z kosmosu. Nowoczesny sprzęt jest dostępny już za 3699 złotych, a jego szczegółowa specyfikacja dostępna jest tutaj.Materiał promocyjny


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. HTC Vive Cosmos Wtorek 19.11.2019